Monaco a câștigat partida din etapa cu numărul 29 de pe teren propriu cu Paris Saint-Germain, scor 2-0. Fără Messi, care a ratat meciul de la Monaco din cauza unor simptome de gripă, PSG s-a văzut condusă încă din minutul 25. Youssouf Fofana a centrat și mingea a ajuns la Ben Yedder, care a trimis balonul în poartă cu execuție de mare atacant. Cea mai mare ocazie a parizienilor a venit în minutul 43, când șutul lui Hakimi a fost parat de Alexander Nunel, portarul lui Monaco.
Nervii și neputința jucătorilor lui Mauricio Pochettino au început să își spună cuvântul în repriza a doua, când Mbappe și Neymar au fost avertizați de Benoit Bastien în minutele 52 și 53. În minutul 68, Monaco a majorat diferența prin Kevin Volland, care a marcat cu un șut din interiorul careului din pasa lui Ruben Aguilar.
Marca anunță că Mbappe a bătut palma cu Real Madrid! "Au încheiat acordul săptămâna trecută"
ACUM 8 ORE

PSG a încercat revenirea în partidă, iar în minutul 79, Mauro Icardi a avut o nouă ocazie, dar Alexander Nubel a avut o nouă intervenție bună.
În minutul 81, Marco Verratti a pierdut balonul la mijlocul terenului, iar pe contraatac, Kimpembe l-a faultat pe Volland în interiorul careului. Arbitrul a dictat penalty, iar Ben Yedder a reușit dubla, după ce l-a învins pe Donnarumma de la punctul cu VAR.
PSG rămâne în continuare lider în Ligue 1, dar prestația de astăzi de pe terenul lui Monaco a lăsat de dorit. După 29 de etape, PSG se află pe primul loc, cu 65 de puncte, în timp ce Monaco a urcat două locuri, până pe 7, ajungând la 44 de puncte.
Mbappe: "E chestiune de zile!". Celebrul L'Equipe anunță "bomba anului" pe piața transferurilor
ACUM 14 ORE
Ligue 1
Încă un indiciu că Mbappe va pleca la Real! PSG a pus ochii pe 3 fotbaliști care să-i ia locul