Zenit s-a impus în fața lui Spartak Moscova, scor 3-1, în derby-ul etapei a 19-a din campionatul Rusiei. La scorul de 1-0 pentru Zenit, Dejan Lovren s-a aflat în centrul atenției, însă nu într-un mod pozitiv.
Fundașul croat a vrut să așeze ușor mingea cu pieptul în propriul careu, pentru ca portarul Lunev să o poată prinde în brațe. Lovren n-a aproximat faza și a trimis prea puternic, iar mingea s-a dus elegant peste goalkeeper, direct în plasă.

Lovren, autogol spectaculos în derby-ul Zenit - Spartak Moscova

Încă un pas greșit pentru Rapid! Învinși de FC Voluntari, giuleștenii părăsesc podiumul Ligii 1
ACUM 13 MINUTE
Autogolul lui Lovren a devenit viral în mediul online, iar croatul a devenit un candidat puternic pentru "Autogolul Anului".
Zenit a câștigat în cele din urmă partida cu Spartak. Trupa din St. Petersbug a mai marcat de două ori în repriza secundă. Rakitsky a readus în avantaj formația lui Lovren în minutul 74, iar Dzyuba a stabilit scorul final în prelungirile meciului.
Grație victoriei de ieri, liderul Zenit s-a distanțat la 6 puncte de Spartak Moscova, aflată pe locul secund în campionatul Rusiei.
Dejan Lovren a ajuns la Zenit în vară, după ce rușii le-au plătit 12 milioane de euro celor de la Liverpool. Fundașul croat a petrecut 6 ani pe Anfield și a contribuit la performanțe uriașe realizate sub comanda lui Jurgen Klopp.
Lovren și-a trecut în palmares trofeul UEFA Champions League în sezonul 2018/2019 și titlul de campion în Premier League în stagiunea precedentă.
O interdicție veche de 36 de ani ar putea fi ridicată de pe stadioanele din Premier League
Competiție serioasă pentru Real în cursa pentru transferul lui Mbappe! Ce forță din Anglia îl vrea