Zenit s-a impus în fața lui Spartak Moscova, scor 3-1, în derby-ul etapei a 19-a din campionatul Rusiei. La scorul de 1-0 pentru Zenit, Dejan Lovren s-a aflat în centrul atenției, însă nu într-un mod pozitiv.
Fundașul croat a vrut să așeze ușor mingea cu pieptul în propriul careu, pentru ca portarul Lunev să o poată prinde în brațe. Lovren n-a aproximat faza și a trimis prea puternic, iar mingea s-a dus elegant peste goalkeeper, direct în plasă.

Lovren, autogol spectaculos în derby-ul Zenit - Spartak Moscova

Suarez, surprins de despărțirea de Atletico! Ce a spus despre ideea de a juca din nou lângă Messi
ACUM 6 ORE
Autogolul lui Lovren a devenit viral în mediul online, iar croatul a devenit un candidat puternic pentru "Autogolul Anului".
Zenit a câștigat în cele din urmă partida cu Spartak. Trupa din St. Petersbug a mai marcat de două ori în repriza secundă. Rakitsky a readus în avantaj formația lui Lovren în minutul 74, iar Dzyuba a stabilit scorul final în prelungirile meciului.
Grație victoriei de ieri, liderul Zenit s-a distanțat la 6 puncte de Spartak Moscova, aflată pe locul secund în campionatul Rusiei.
Dejan Lovren a ajuns la Zenit în vară, după ce rușii le-au plătit 12 milioane de euro celor de la Liverpool. Fundașul croat a petrecut 6 ani pe Anfield și a contribuit la performanțe uriașe realizate sub comanda lui Jurgen Klopp.
Lovren și-a trecut în palmares trofeul UEFA Champions League în sezonul 2018/2019 și titlul de campion în Premier League în stagiunea precedentă.
Dinamo, fără un jucător important la returul cu U Cluj! Cine va rata meciul decisiv din "Groapă"
ACUM 10 ORE
Liga Campionilor UEFA
Cine câștigă finala UCL și de ce? Oameni importanți din fotbalul românesc au păreri diferite