UEFA a anunțat programul meciurilor din grupele Ligii Campionilor, care programează și în ediția 2021/22 câteva confruntări fabuloase. Două dintre acestea sunt Manchester City – PSG (cele două echipe sunt cotate primele favorite la câștigarea trofeului) și Manchester United – Villarreal. Această bătălie va fi practic o reeditare a finalei Europa League din luna mai, încheiată incredibil, cu o serie de 22 de lovituri de la 11 metri.
Sunt și alte jocuri care captează atenția, dar merită reținute, printre altele, bătăliile Liverpool – Atletico Madrid, Chelsea – Juventus, Bayern Munchen – FC Barcelona și Real Madrid – Inter Milano. Liga Campionilor începe cu Chelsea în postura de campioană en-titre.

Programul complet al meciurilor din faza grupelor este următorul:

Fotbal
Brentford - Liverpool 3-3. Rezumatul unei partide superbe. Jucătorii echipei gazdă s-au dăruit total
ACUM 8 MINUTE
Etapa 1
14 Septembrie
  • Young Boys - Manchester United - 17.45 (Grupa F)
  • Sevilla - FC Salzburg - 17.45 (Grupa G)
  • Barcelona - Bayern Munchen (Grupa E)
  • Dinamo Kiev - Benfica (Grupa E)
  • Villarreal - Atalanta (Grupa F)
  • Lille - Wolfsburg (Grupa G)
  • Chelsea - Zenit (Grupa H)
  • Malmo - Juventus (Grupa H)
15 Septembrie
  • Besiktas - Borussia Dortmund - 17.45 (Grupa C)
  • FC Sheriff Tiraspol - Șahtior Donetsk - 17.45 (Grupa D)
  • Man City v RB Leipzig (Grupa A)
  • Club Brugge - PSG (Grupa A)
  • Atletico Madrid - FC Porto (Grupa B)
  • Liverpool - AC Milan (Grupa B)
  • Sporting - Ajax (Grupa C)
  • Inter Milan - Real Madrid (Grupa D)
Etapa a 2-a
28 Septembrie
  • Ajax - Besiktas - 17.45 (Grupa C)
  • Șahtior Donetsk - Inter Milan - 17.45 (Grupa D)
  • PSG - Man City (Grupa A)
  • RB Leipzig - Club Brugge (Grupa A)
  • Porto - Liverpool (Grupa B)
  • AC Milan - Atletico Madrid (Grupa B)
  • Borussia Dortmund - Sporting (Grupa C)
  • Real Madrid - Sheriff Tiraspol (Grupa D)
29 Septembrie
  • Atalanta - Young Boys - 17.45 (Grupa F)
  • Zenit - Malmö - 17.45 (Grupa H)
  • Bayern Munchen - Dinamo Kiev (Grupa E)
  • Benfica - Barcelona (Grupa E)
  • Manchester United - Villarreal (Grupa F)
  • FC Salzburg - Lille (Grupa G)
  • Wolfsburg - Sevilla (Grupa G)
  • Juventus - Chelsea (Grupa H)
Etapa a 3-a
19 Octombrie
  • Club Brugge - Man City - 17.45 (Grupa A)
  • Besiktas - Sporting - 17.45 (Grupa C)
  • PSG - RB Leipzig (Grupa A)
  • Atletico Madrid - Liverpool (Grupa B)
  • FC Porto - AC Milan (Grupa B)
  • Ajax - Borussia Dortmund (Grupa C)
  • Șahtior Donetsk - Real Madrid (Grupa D)
  • Inter Milan - Sheriff Tiraspol (Grupa D)
20 Octombrie
  • Barcelona - Dinamo Kiev - 17.45 (Grupa E)
  • FC Salzburg - Wolfsburg - 17.45 (Grupa G)
  • Benfica - Bayern Munchen (Grupa E)
  • Manchester United - Atalanta (Grupa F)
  • Young Boys - Villarreal (Grupa F)
  • Lille - Sevilla (Grupa G)
  • Chelsea - Malmo (Grupa H)
  • Zenit - Juventus (Grupa H)
Etapa a 4-a
2 Noiembrie
  • Wolfsburg - FC Salzburg - 17.45 (Grupa G)
  • Malmo - Chelsea - 17.45 (Grupa H)
  • Bayern Munchen - Benfica (Grupa E)
  • Dinamo Kiev - Barcelona (Grupa E)
  • Atalanta - Manchester United (Grupa F)
  • Villarreal - Young Boys (Grupa F)
  • Sevilla - Lille (Grupa G)
  • Juventus - Zenit (Grupa H)
3 Noiembrie
  • AC Milan - Porto - 17.45 (Grupa B)
  • Real Madrid - Șahtior Donetsk 17.45 (Grupa D)
  • Man City - Club Brugge (Grupa A)
  • RB Leipzig - PSG (Grupa A)
  • Liverpool - Atletico Madrid (Grupa B)
  • Borussia Dortmund - Ajax (Grupa C)
  • Sporting - Besiktas (Grupa C)
  • Sheriff Tiraspol - Inter Milan (Grupa D)
Etapa a 5-a
23 Noiembrie
  • Dinamo Kiev - Bayern Munchen - 17.45 (Grupa E)
  • Villarreal - Manchester United - 17.45 (Grupa F)
  • Barcelona - Benfica (Grupa E)
  • Young Boys - Atalanta (Grupa F)
  • Sevilla - Wolfsburg (Grupa G)
  • Lille - FC Salzburg (Grupa G)
  • Chelsea - Juventus (Grupa H)
  • Malmo - Zenit (Grupa H)
24 Noiembrie
  • Besiktas - Ajax - 17.45 (Grupa C)
  • Inter Milan - Șahtior Donetsk - 17.45 (Grupa D)
  • Man City - PSG (Grupa A)
  • Club Brugge - RB Leipzig (Grupa A)
  • Atletico Madrid - AC Milan (Grupa B)
  • Liverpool - FC Porto (Grupa B)
  • Sporting - Borussia Dortmund (Grupa C)
  • Sheriff Tiraspol - Real Madrid (Grupa D)
Etapa a 6-a
7 Decembrie
  • PSG - Club Brugge - 17.45 (Grupa A)
  • RB Leipzig - Man City - 17.45 (Grupa A)
  • FC Porto - Atletico Madrid (Grupa B)
  • AC Milan - Liverpool (Grupa B)
  • Borussia Dortmund - Besiktas (Grupa C)
  • Ajax - Sporting (Grupa C)
  • Real Madrid - Inter Milan (Grupa D)
  • Șahtior Donetsk - Sheriff Tiraspol (Grupa D)
8 Decembrie
  • Juventus - Malmo - 17.45 (Grupa H)
  • Zenit - Chelsea - 17.45 (Grupa H)
  • Bayern Munchen - Barcelona (Grupa E)
  • Benfica - Dinamo Kiev (Grupa E)
  • Manchester United - Young Boys (Grupa F)
  • Atalanta - Villarreal (Grupa F)
  • FC Salzburg - Sevilla (Grupa G)
  • Wolfsburg - Lille (Grupa G)
Serie A
Inter Milano s-a oprit la 18 victorii consecutive în Serie A, pe teren propriu
ACUM 24 MINUTE
Fotbal
Yoane Wissa, marcatorul neașteptat de nimeni în Brentford - Liverpool. Meciul devine uriaș
ACUM O ORĂ