Gaziantep își continuă forma excelentă după victoriile în fața lui Besiktas (3-1) și Istanbul Basaksehir (2-1). Acum echipa lui Marius Șumudică s-a impus și în fața lui Fenerbahce cu 3-1, al doilea gol fiind marcat de Alexandru Maxim.
Gaziantep a ajuns astfel la 11 meciuri fără înfrângere în Superliga din Turcia, Șumudică întorcându-se astfel cu victorie pe banca echipei sale după a doua suspendare din acest sezon.
Liverpool și Manchester City s-au distrat în Cupa Ligii! Eroul serii, dat de echipa "Albinelor"
ACUM 6 ORE

Gaziantep - Fenerbahce 3-1. Toșca și Maxim au fost titulari

Țoșca și Alexandru Maxim au fost titulari la echipa lui Marius Șumudică iar Gaziantep a deschis scorul rapid prin Vetrih în minutul 10. Oaspeții au egalat prin Pelkas 14 minute mai târziu.
Totuși, Gaziantep a primit penalty în finalul primei reprize iar în minutul 40 Alexandru Maxim a executat fără probleme pentru a-și readuce echipa în avantaj. Repriza a doua a fost controlată de Fener, dar până la urmă tot gazdele au marcat. Ozer a marcat din lovitură liberă în minutul 95 iar golul său a declanșat sărbătoarea pe banca lui Gaziantep, Șumudică fiind chiar în centrul celebrărilor.
”Am meritat victoria astăzi! Am făcut un joc foarte agresiv”, a declarat Șumudică după meci.
Documentarul "Loving Maradona" va fi difuzat pe Eurosport 1 luni seară, de la ora 0:00, după partida de Premier League dintre Chelsea și West Ham. Documentarul va putea fi urmărit și marți, de la ora 16:00, tot pe Eurosport 1.
Încă o remontada marca Diego Simeone! Atletico Madrid, noul lider în la Liga
ACUM 7 ORE
Rapid București, calificare dramatică la miezul nopții în "optimile" Cupei României