Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au contribuit decisiv la victoria liderului din Bulgaria, cu 5 zile înaintea meciului cu Inter din "16-imile" Europa League. Keşeru i-a pasat decisiv lui Marcelinho, la golul de 2-0 din minutul 43, şi a înscris al treilea gol al echipei sale, la 12 minute după pauză, după assist-ul lui Moţi.
Keșeru, golgheterul lui Ludogorets din sezonul curent, a fost înlocuit în minutul 61, în timp ce Moţi a rămas pe teren până la final. Fundașul român a mai reuşit o pasă decisivă în minutul 82, pentru golul lui Swierczok.
Dragoş Grigore, al treilea internațional român din lotul formației bulgare, a rămas pe bancă în partida care a distanţat-o pe Ludogorets pe primul loc în clasament, la 7 puncte în fața urmăritoarei Levski.
Bundesliga
Bayern e de neoprit! Record de goluri pentru Nagelsmann în Bundesliga după victoria cu Furth
ACUM 4 ORE
Pentru Ludogorets urmează meciul tur cu liderul din Serie A, Inter, din "16-imile" Europa League, programat joi de la ora 19:55, la Razgrad.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
"Mă voi întoarce cât de curând!" Unde vrea să antreneze Marius Șumudică după despărțirea de CFR Cluj
ACUM 4 ORE
Real Madrid îi 'betonează' contractul lui Vinicius! Incredibil cât câștigă starul de pe Bernabeu