PSG a câștigat categoric confruntarea cu Saint-Etienne din "sferturile" Cupei Ligii Franței, scor 6-1. Mauro Icardi a fost omul meciului, după ce a reușit primul său hattrick pentru campioana din Ligue 1. Formația campioană a marcat la aproape fiecare fază clară pe care și-a creat-o, având în Jessy Moulin un portar aflat într-o formă slabă. Acesta a ieșit greșit la unul dintre goluri, Mbappe trecând ca un TGV pe lângă el și a gafat pe finalul primei reprize, când a înscris în proprie poartă.
A fost o seară pe care portarul ar vrea să o uite cât mai repede, iar la repararea moralului său au contribuit fiii săi. Aceștia i-au lăsat pe ușa casei un mesaj emoționant, menit să îl ajute din punct de vedere psihic.
"Ești cel mai bun, tati. Te iubim foarte mult! Ai făcut tot ce ai putut, nu mulți s-ar fi descurcat mai bine în poartă. Ai fost cel mai bun pentru noi", au scris copiii portarului pe bilet.
Barcelona, încă un pas greșit în La Liga! Catalanii au scos pe final o remiză contra Granadei
ACUM 20 MINUTE
PSG e, așadar, în careul de ași al Cupei Ligii Franței. Celelalte trei echipe calificate în semifinale sunt Lille, Lyon și Reims. Tătărușanu a fost titular în victoria lui Olymique Lyon în fața celor de la Brest, scor 3-1.
Următorul meci al lui PSG va fi duminică, ora 22:00, împotriva celor de la Monaco. Formația pregătită de Thomas Tuchel se află pe primul loc în Franța, cu un avans de 7 puncte față de urmăritoarea Marseille.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Dan Petrescu, discurs dur la adresa arbitrajului, după victoria CFR-ului cu CSU Craiova
ACUM 41 MINUTE
Reghecampf, foarte supărat după înfrângerea Craiovei cu CFR Cluj! Ce le-a reproșat jucătorilor săi