Mesajul lui Ianis Hagi după o nouă victorie entuziasmantă obținută de Rangers în Scoția

Publicat 10/08/2020 la 07:48 GMT+3

Rangers a obținut o nouă victorie în campionatul Scoției, de abia început. Trupa lui Steven Gerrard a câștigat și meciul din etapa cu numărul 2.

Ianis Hagi

Glasgow Rangers, echipă antrenată de Steven Gerrard, a mai câștigat trei puncte în campionatul Scoției, acolo unde Ianis Hagi a mai bifat un meci ca titular și integralist, dar fără să aibă foarte multe realizări pe parcursul meciului. Rangers s-a impus cu 3-0 în runda cu numărul 2 din Scoția, în fața celor de la St.Mirren, golurile fiind marcate de Morelos o dublă în minutele 69 și 74, plus un autogol bifat de McCarthy în minutul 23.
Gruparea antrenată de Steven Gerrard are 6 puncte din 6 în acest debut de sezon, la egalitate însă cu Hibernians și Ross County. La 21 de ani, Hagi a fost cel mai activ jucător al gazdelor în primele 15 minute, dar ocaziile sale nu au prins plasa porții oaspete. La final, după meci, Ianis Hagi a ținut să transmită un mesaj pe rețelele de socializare, remarcând evoluția excelentă a echipei, chiar dacă pe plan personal nu a excelat.
“A fost o zi de duminică bună. 3 puncte și niciun gol primit. Se simte bine să avem primul meci oficial pe Ibrox, dar resimțim fără doar și poate lipsa fanilor pe stadion”, a scris Hagi Jr. pe contul personal de Twitter.
Rangers are un început de sezon perfect. Două victorii din două meciuri, plus un golaveraj alb, de 4-0.

Rangers – St. Mirren 3-0 | Echipele de start:

• Rangers: McLaughlin – Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic – Kamara, Jack, Aribo – I. Hagi, Morelos, Kent.
  • St Mirren: Alnwic – Fraser, McCarthy, Shaughnessy, Tait – Foley, MacPherson – McAllister, McGrath, Dummas – Obika.