Băieții lui Setien s-au impus cu 1-0, pe teren propriu, în fața echipei Real Sociedad și au revenit pe prima poziție în clasament (Real Madrid nu a evoluat încă). Barca n-a convins, iar singurul gol al partidei a venit după un penalty controversat, transformat de Messi. Jordi Alba a marcat și el în minutul 90+6 pe contraatac, însă reușita a fost anulată pentru un offside la Ansu Fati.
Starul argentinian al Barcelonei a fost avertizat pentru al treilea meci la rând, după o intrare foarte dură la mijlocașul adversarilor, Mikel Merino, în prima repriză de pe Camp Nou. Mai mulți suporteri ai fotbalului spaniol s-au întrebat pe rețelele de socializare cum a reușit Messi să scape fără cartonaș roșu la o altă intrare, de data aceasta la Diego Llorente.
Ukrainian Premier League
Mircea Lucescu, victorie obținută în minutul 90+7 cu Dinamo Kiev: "Au fost emoţii puternice!"
ACUM 5 ORE
Messi și Llorente s-au duelat în preajma marginii terenului, iar fotbalistul oaspeților s-a prăbușit pe teren. Argentinianul nu a mai ținut cont de urmările confruntării și a călcat pe glezna adversarului. În final, Messi a fost eroul Barcelonei încă o dată, marcând singurul gol al partidei.

• 7. Valencia 27 (38-39) 42 etc.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Eredivisie
Ajax a făcut scorul sezonului în Olanda! "Lăncierii" au avut 8 jucători pe lista marcatorilor
ACUM 5 ORE
Vali Crețu a explicat cum a obținut penalty-ul din care a înscris Keșeru: "Am fost mai șmecher"