Formația antrenată de Laszlo Balint a deschis scorul în minutul 7, prin Miculescu. Acesta s-a întins și a reluat în poartă mingea centrată de Ursu. Ovidiu Herea a egalat exact înainte de pauză, cu o lovitură de cap deviată în proprie poartă de Andrei Rus. Arădenii vor rămâne pe primul loc după etapa 17, cu un singur punct peste ocupanta poziției a doua, CS Mioveni. Următorul meci al celor de la UTA este miercuri (ora 14:00) în Regie, împotriva Rapidului.
Etapa 17 se încheie la ora 16:30, cu duelul dintre Turris și U Cluj.

Rezultatele și programul etapei 17:

Trei antrenori pentru Rapid după a treia înfrângere consecutivă pe teren propriu a lui Mihai Iosif