Dinamo Kiev rămâne neînvinsă sub comanda lui Mircea Lucescu, în noul sezon. Dinamo a primit astăzi vizita lui Lviv, în etapa a 3-a din Ucraina. Trupa lui "Il Luce" a deschis scorul în minutul 48, după ce tehnicianul român a efecutat 4 schimbări în același timp.
Tsygankov a marcat din lovitură de la 11 metri, iar lucrurile păreau să meargă pe drumul cel bun pentru formația din Kiev. Până în minutul 62, când oaspeții au egalat, grație golului lui Celic.

Dinamo Kiev, formația lui Mircea Lucescu, s-a impus dramatic în ultimul meci din Ucraina

Ukrainian Premier League
Mircea Lucescu, victorie obținută în minutul 90+7 cu Dinamo Kiev: "Au fost emoţii puternice!"
ACUM 4 ORE
Dinamo a trăit cu emoții până în minutul 87, când Shaparenko a readus-o în avantaj. Soarta partidei a fost stabilită în minutul 90+5, de Supriaga. S-a încheiat 3-1 pentru echipa pregătită de Mircea Lucescu, care se află pe locul 2 în campionatul Ucrainei, după 3 meciuri.
Mircea Lucescu se pregătește acum de duelul cu Gent, din turul 3 preliminar al UEFA Champions League, programat miercuri (23 septembrie), de la ora 22:00.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.

Premier League, programul etapei a doua

Eredivisie
Ajax a făcut scorul sezonului în Olanda! "Lăncierii" au avut 8 jucători pe lista marcatorilor
ACUM 4 ORE
Vali Crețu a explicat cum a obținut penalty-ul din care a înscris Keșeru: "Am fost mai șmecher"