Mulți dintre jucători au fost depistați pozitiv cu COVID-19 însă unii dintre ei sunt și accidentați. În total, Mircea Lucescu a avut 15 jucători absenți pentru partida cu Inhulets însă echipa lui s-a descurcat excelent.

Dinamo Kiev a deschis scorul în minutul 15 după reușita lui Garmash iar scorul final a fost stabilit de Shaparenko cu 10 minute înainte de final.

Adrian Mutu a bătut palma cu CFR Cluj. Ardelenii îi vor plăti clauza de reziliere
PESTE 37 MINUTE

Tudor Băluță, introdus în finalul meciului

Observând că victoria este deja asigurată, Mircea Lucescu i-a oferit câteva minute de joc și lui Tudor Băluță. Românu l-a înlocuit pe marcatorul primului gol, Garmash, în primul minut de prelungiri.

Astfel, Dinamo Kiev rămâne lider în campionatul Ucrainei, echipa lui Lucescu adunând 23 de puncte după primele 10 etape. Pe doi vine din urmă Șahtior, care are 19 puncte dar și un meci mai puțin jucat.

Dinamo Kiev va jca cu Barcelona în UEFA Champions League, marți de la 22:00. Ucrainenii au un singur punct după trei etape.

Veste teribilă! Astra Giurgiu riscă excluderea din Liga 1! Anunțul momentului
ACUM 8 ORE
Champions League
Premieră istorică! O femeie va arbitra un meci din Champions League, cu Ronaldo în prim-plan