Alexandru Mitriță a înscris al doilea său gol pentru PAOK în această seară, în meciul cu Panetolikos, din a treia etapă a campionatului Greciei. Românul a fost titular în echipa lui Răzvan Lucescu și a deschis scorul în minutul 31, înscriind cu capul după o centrare a lui Douglas Augusto.
PAOK a fost egalată, în minutul 59, în urma reușitei lui Jorge Diaz, dar jucătorii lui Lucescu au reușit să obțină victoria grație unui gol marcat de Sidcley, în minutul 80.
Imaginea anului în fotbal. Cum a fost surprins legendarul Alex Ferguson la 5-0 pentru Liverpool
ACUM CÂTEVA SECUNDE
Aceasta este a doua victorie consecutivă a grecilor în campionat, PAOK fiind acum pe locul 5, cu 6 puncte.
Pentru echipa lui Răzvan Lucescu urmează derby-ul cu AEK Atena, care va avea loc duminică, de la ora 20:30.
Scottish Premiership
Ianis Hagi, lăudat de Steven Gerrard! Românul a primit cea mai mare notă în meciul cu St. Mirren
ACUM UN MINUT
Reacția Barcelonei după ce Koeman a fost îmtâmpinat de fani după înfrângerea din El Clasico