Alexandru Mitriță a înscris al doilea său gol pentru PAOK în această seară, în meciul cu Panetolikos, din a treia etapă a campionatului Greciei. Românul a fost titular în echipa lui Răzvan Lucescu și a deschis scorul în minutul 31, înscriind cu capul după o centrare a lui Douglas Augusto.
PAOK a fost egalată, în minutul 59, în urma reușitei lui Jorge Diaz, dar jucătorii lui Lucescu au reușit să obțină victoria grație unui gol marcat de Sidcley, în minutul 80.
Cupa Mondială FIFA
Victoriile Argentinei lui Messi, sărbătorite în fosta casă a lui Maradona! Imagini din Buenos Aires
ACUM 3 MINUTE
Aceasta este a doua victorie consecutivă a grecilor în campionat, PAOK fiind acum pe locul 5, cu 6 puncte.
Pentru echipa lui Răzvan Lucescu urmează derby-ul cu AEK Atena, care va avea loc duminică, de la ora 20:30.
Alertă în lotul Argentinei înainte de sferturile Cupei Mondiale! Un titular s-a accidentat