Românul a devenit un specialist al golurilor spectaculoase în Arabia Saudită. Introdus în minutul 69 al confruntării de vineri, la scorul de 2-2, Mitriță a avut un moment de magie În primul minut de prelungiri, internaționalul nostru a preluat mingea din propria jumătate și și-a driblat cu ușurință adversarii, pentru ca apoi să tragă fără speranțe pentru goalkeeper, din marginea careului.
Pe final, Al Ahli s-a desprins la 4-2, după ce Omar Al Somah a reușit dubla.
Serie B
"Își dorește mult mai mult!" Anunț important despre viitorul lui Dennis Man la Parma
ACUM 6 MINUTE
4 goluri are Mitriță în acest sezon, în 16 partide, el reușind și 5 pase decisive.
Grație acestui succes, formația lui Mitriță a devenit lider în clasamentul Arabiei Saudite, devansându-le pe Al Shabab și Al Hilal, trupa pregătită încă de Răzvan Lucescu.
Cotele pentru Balonul de Aur 2021, cu o lună înainte de desemnarea celui mai bun jucător