Românul a devenit un specialist al golurilor spectaculoase în Arabia Saudită. Introdus în minutul 69 al confruntării de vineri, la scorul de 2-2, Mitriță a avut un moment de magie În primul minut de prelungiri, internaționalul nostru a preluat mingea din propria jumătate și și-a driblat cu ușurință adversarii, pentru ca apoi să tragă fără speranțe pentru goalkeeper, din marginea careului.
Pe final, Al Ahli s-a desprins la 4-2, după ce Omar Al Somah a reușit dubla.
West Ham - Leeds 2-0. Lingard și Dawson au adus victoria pentru londonezi! VIDEO
ACUM 3 ORE
4 goluri are Mitriță în acest sezon, în 16 partide, el reușind și 5 pase decisive.
Grație acestui succes, formația lui Mitriță a devenit lider în clasamentul Arabiei Saudite, devansându-le pe Al Shabab și Al Hilal, trupa pregătită încă de Răzvan Lucescu.
Serie A
Inter, 7 victorii consecutive în Seria A! Skriniar a adus cele 3 puncte cu Atalanta
ACUM 4 ORE
Leeds, 2 goluri anulate într-un interval de numai 90 de secunde, în meciul cu West Ham. VIDEO