Nahuel Guzman, portarul celor de la Tigres UANL a reușit să-și califice echipa în sferturile Concacaf Champions League cu un gol marcat în prelungirile partidei retur! Cei de la Tigres conduceau cu 3-2 după ce fusese 1-2 în partida tur cu Alianza din El Salvador când Nahuel Guzman a ieșit în evidență.
Portarul de 34 de ani a urcat în careu și a marcat cu o lovitură de cap primul său gol după 343 de partide pentru club și națională! Guzman a devenit titular incontestabil în poarta lui Tigres de la transferul de la Newell's Old Boys din 2014, câștigând 4 titluri cu echipa mexicană.
Tigres, cea care a ajuns până în finala Copa Libertadores în 2015, când a pierdut contra celor de la River Plate, o va întâlni în sferturile competiției pe New York City FC, echipa la care joacă Alexandru Mitriță.
Conducerea administrativă a Barcelonei s-a reunit la 8 dimineața. Ce urmează pentru clubul blaugrana
28/10/2021 LA 07:09
Cei de la NY City FC au trecut cu 6-3 la general de San Carlos din Costa Rica. Tigres pleacă din postura de favorită în această dublă, reușind să ajungă până în ultimul act în 3 din ultimele 4 ediții. Însă de fiecare dată până acum a fost învinsă în finală.
Klopp, adio Liverpool la finalul sezonului? Detaliul care face posibilă mutarea anului
05/10/2021 LA 08:52
Neymar, mesaj dur către brazilienii care vor să îl vadă pe Messi câștigând Copa America
09/07/2021 LA 06:18