Moldova U21 a bifat o victorie extraordinară în fața unui adversar extrem de puternic. Naționala de tineret a Belgiei are în lot jucători care evoluează la cluburi importante din Europa, precum Milan, Anderlecht și Brugge.
În ciuda diferenței uriașe de la nivelul loturilor, Moldova s-a impus în fața Belgiei, grație golului înscris de Denis Furtună (Zimbru) în minutul 38. Belgia a dominat categoric meciul disputat la Tiraspol și chiar a ratat un penalty în minutul 88.

Moldova U21 - Belgia U21 1-0! Vecinii României aveau cotă 30 la victorie

Tottenham încearcă o adevărată lovitură pe piața transferurilor de la Juventus!
ACUM 22 MINUTE
Raportul ocaziilor a fost de 21-3 în favoarea Belgiei. Moldova a tras numai 2 șuturi pe poartă, iar unul a fost gol.
Înainte de meci, bookmakerii au stabilit o cotă uriașă pentru victora Moldovei - 30.
A fost a doua victorie a Moldovei U21 în grupa preliminară a Campionatului European de tineret. Cu o singură rundă rămasă, naționala U21 a Moldovei se află pe locul 4, cu 7 puncte. Belgia U21 era liderul grupei înaintea meciului de astăzi.
În ciuda rezultatului impresionant reușit în fața Belgiei U21, Moldova U21 nu mai are vreo șansă de calificare.