Bartosz Kapustka nu va uita seara trecută. Fotbalistul celor de la Legia Varoșovia a deschis scorul în minutul 3, în meciul cu Flora Tallinn, din turul II preliminar al Ligii Campionilor, dar celebrarea i-a cauza probleme serioase.
Mijlocașul în vârstă de 24 de ani a reușit o execuție de excepție din afara careului, după ce a păcălit defensiva estonă, dar la celebrare s-a accidentat și a trebuit să părăsească terenul. El s-a grăbit să celebreze reușita cu galeria și a încercat o săritură, dar în momentul aterizării glezna sa dreaptă a avut grav de suferit.
Legia Varșovia a câștigat partida cu 2-1, grație unui gol marcat în minutul 90+1.
Laporta visează la o Barcelona "extraterestră" de sezonul viitor. Cum ar putea arăta echipa
ACUM 5 MINUTE

CFR își așteaptă adversara

Victoria cu 2-1 de pe terenului celor de la Loncolnd Red Imps i-a asigurat CFR-ului în mare parte calificarea în turul 3 preliminar din Champions League. Chiar dacă scorul nu a fost cel dorit, e aproape imposibil de crezut dă formația din Gibraltar va câștiga la Cluj, astfel că ardelenii se pot gândi deja la viitoarea adversară.
Aceasta se va alege în urma dublei manșe dintre Slova Bratislava (campioana Slovaciei) și Young Boys Berna (campiona Elveției). Partida tur, disputată în Slovacia, s-a terminat la egalitate, 0-0. Ca atare, totul se va decide la returul de peste o săptămână.
  • PSV (HOL) - Galtasaray (TUR) 5-1
Toate evenimentele de la Jocurile Olimpice de la Tokyo sunt transmise în direct pe Eurosport Player.
Competițiile de la Tokyo se vor desfășura în perioada 23 iulie - 8 august, iar toate competițiile se vor vedea pe Eurosport 1, Eurosport 1 HD, Eurosport 2, Eurosport 2 HD, Eurosport 4 K și pe Eurosport Player, cu acoperire integrală digital pe site-ul eurosport.ro și pe pagina de Facebook a Eurosport. În fiecare zi, pe eurosport.ro vei putea găsi programul de la Jocurile Olimpice.