Napoli își continuă cursa de apărare a trofeului în Cupa Italiei, după ce a trecut de Spezia, formație care în turul precedent produsese o mare surpriză eliminând-o pe AS Roma.
Echipa lui Gattuso a avut o primă repriză de vis și a condus cu 4-0 la pauză, reușitele fiind semnate de Koulibaly (5), Lozano (20), Politano (30) și Elmas (40).
Serie A
Mourinho a pierdut derbyul cu Juventus. Discurs neașteptat: "Știți ce s-a întâmplat la vestiar?"
ACUM O ZI
În partea a 2-a, napoletanii au redus motoarele și oaspeții au revenit în joc prin golurile marcate de Gyasi (70) și Acampora (73), dar nu au avut puterea de a face mai mult, astfel că Napoli a avansat în semifinale fără a avea prea multe emoții pe finalul întâlnirii.

Inter-Juventus și Napoli-Atalanta, semifinalele Cupei Italiei

Pentru un loc în marea finală, Napoli va juca cu Atalanta, care a trecut ieri de Lazio după un meci foarte spectaculos, bergamascii câștigând cu 3-2, chiar dacă au rămas în 10 oameni pe când scorul era 2-2.
În cealaltă semifinală se vor duela Juventus și Inter. În sferturi, torinezii au trecut fără probleme de Spal, în timp ce Inter a câștigat derby-ul cu AC Milan cu 2-1, după un gol marcat pe final de Eriksen din lovitură liberă.
Semifinalele se vor juca în dublă manșă, partidele tur urmând să aibă loc pe 2 și 3 februarie, iar duelurile decisive pe 9, respectiv 10 februarie.
Realul nu renunță la Mbappe, dar a pus ochii și pe unul dintre cei mai în formă atacanți din Europa
29/09/2021 LA 15:50
Ele sunt favoritele la cucerirea titlurilor în cele mai tari 5 campionate din Europa! Analiza CIES
21/09/2021 LA 08:33