Brazilianul în vârstă de 27 de ani, care a jucat toate cele 90 de minute împotriva Senegalului joi, s-a lovit la tendon și a fost înlocuit de Philippe Coutinho în minutul 12.
Neymar, care se afla la partida numărul 101 pentru Brazilia, ar putea lipsi astfel de la partida jucată de PSG cu Club Brugge pe 22 octombrie în Champions League. Brazilianul a ratat primele două etape, fiind suspendat.
Neymar s-a mai accidentat la națională în iunie într-un amical cu Qatar iar atunci a aratat Copa America, competiție câștigată de Brazilia.
Ligue 1
PSG, aproape de a transfera un om de bază de la Real Madrid! De ce depinde mutarea
23/01/2022 LA 12:33
Dacă accidentarea este îngrijorătoare pentru Neymar, rezultatul final de 1-1 este dezamăgitor pentru Brazilia, acesta fiind al patrulea meci consecutiv fără victorie. Brazilienii au făcut egal cu Columbia și Senegal și au pierdut cu Peru de când au câștigat Copa America.
Ligue 1
PSG ar fi dat lovitura care îl poate întoarce pe Mbappe din drum! Anunțul presei din Spania
20/01/2022 LA 06:24