Nicolae Stanciu a calificat-o în această seară pe Slavia Praga în optimile Cupei Cehiei. Românul a înscris trei goluri și a oferit o pasă decisivă în duelul cu Velvary, încheiat cu scorul de 4-2.
Condusă cu 2-0 după prima repriză, Slavia Praga a revenit în joc după minutul 55, când Stanciu a înscris primul gol. După doar un minut, românul a trimis mingea în careu după o lovitură liberă, Traore restabilind egalitatea.
În minutul 60, Slavia Praga a preluat conducerea pe tabelă, Nicolae Stanciu transformând o lovitură de la 11 metri. Ulterior, în prelungirile partidei, mijlocașul în vârstă de 28 de ani a stabilit scorul final, învingându-l pe portarul advers din lovitură liberă.
Calificările pentru Cupa Mondială UEFA
RĂDOI A ANUNȚAT LISTA PRELIMINARĂ A STRANIERILOR CARE POT FI CONVOCAȚI PENTRU JOCURILE DIN NOIEMBRIE
22/10/2021 LA 10:16
În acest sezon, Nicolae Stanciu are 4 goluri și două pase decisive pentru Slavia Praga. Pentru echipa românului urmează duminică, de la ora 20:00, meciul cu Hradec Kralove, din a noua etapă a campionatului Cehiei.
El a fost cel mai bun 'tricolor' în meciul cu Armenia! Cine sunt jucătorii care s-au remarcat
12/10/2021 LA 10:53
"Trebuie să fim bărbați și să recunoaștem asta!" Declarațiile 'tricolorilor' după meciul cu Germania
08/10/2021 LA 21:52