Slavia Praga își continuă drumul către un nou titlu de campioană a Cehiei. După ce în urmă cu două săptămâni Stanciu reușise să înscrie împotriva celor de la Ostrava, mijlocașul român a contribuit în această seară cu un assist superb. Cu 2 minute înainte de pauză, fostul jucător de la Anderlecht l-a găsit excelent pe Boril cu o pasă peste defensiva gazdelor, iar fundașul Slaviei a finalizat cu capul, la colțul lung.
Zima a deschis scorul pentru campioana en-titre în minutul 14, după un corner executat de Sevcik. Buchta a redus din diferență în minutul 90, însă tot Slavia a fost echipa care a avut ultimul cuvânt de spus. Musa a marcat în prelungirile partidei și a stabilit scorul final: 3-1 pentru liderul din Cehia.
Sorin Colceag, discurs pozitiv după debutul ratat pe banca lui Dinamo! Ce a spus despre Bonetti
ACUM 18 MINUTE

Nicolae Stanciu, 9 assist-uri reușite pentru Slavia Praga în sezonul curent

Pasa decisivă din acestă seară a fost a 9-a expediată de Nicolae Stanciu în sezonul curent din Cehia. De asemenea, internaționalul român a marcat și 4 goluri. Cu 4 etape rămase până la final, Slavia Praga este lider în Cehia, cu un avans de 9 puncte față de Viktoria Plzen, aflată pe locul secund, dar cu un meci mai puțin disputat.
Gabi Torje, enervat la culme de un adversar de la FC Botoșani: "Să nu uite că Dinamo este o emblemă"
ACUM 30 MINUTE
Tuchel, entuziast după victoria clară cu Tottenham! Ce jucători a remarcat germanul în mod special