Leicester - Norwich 1-1

După ce a învins-o în luna septembrie pe Manchester City (scor 3-2), Norwich a reușit s-o încurce și pe Leicester, o altă candidată la titul de campioană. "Canarii" au lovit primii în partida de pe King Power Stadium, prin golgheterul echipei, Teemu Pukki. Atacantul finlandez a scăpat singur cu portarul Schmeichel, pe care l-a învins cu un șut plasat. Leicester a replicat după 12 minute, când Vardy a reluat periculos cu capul o lovitură de colț. Mingea a fost deviată de goalkeeper-ul Krul în proprie poartă, iar "vulpile" începeau din nou să spere la victorie. Din păcate pentru trupa lui Brendan Rodgers, meciul s-a încheiat 1-1, iar Leicester a rămas la 10 puncte în spatele liderului din Premier League, Liverpool.
Încă un conflict la CFR! 2 fotbaliști s-au luat la bătaie la antrenament! Ce decizie a luat Petrescu
ACUM 12 MINUTE

Chelsea - Bournemouth 0-1

Formația pregătită de Frank Lampard avea mare nevoie de victorie ca să se apropie de primele trei locuri din Premier League. În fața propriilor suporteri, Abraham, Mount și Emerson au avut cele mai mari ocazii pentru londonezi, însă cei care au înscris au fost tot jucătorii lui Bournemouth. Dan Gosling a reușit golul victoriei pentru "cireșe" în minutul 84, după o ieșire întârziată a apărătorilor lui Chelsea din propriul careu. Aceștia l-au scos din offside pe mijlocașul oaspeților, care a înscris cu un lob peste Kepa.
Chelsea a încercat să egaleze, dar toate acțiunile londonezilor au fost în zadar. În urma rezultatului de astăzi, trupa lui Lampard a ajuns la 4 înfrângeri în ultimele 5 etape. Chelsea ocupă locul 4 în clasament, în timp ce Bournemouth a urcat, cel puțin pentru moment, pe poziția a 14-a.