Echipele cu șanse de calificare după primele două etape! Brazilia, pas greșit cu Coasta de Fildeș

Andrei Bobeica

Publicat 25/07/2021 la 17:38 GMT+3

Astăzi s-au desfășurat meciurile de fotbal din cea de-a doua etapă de la Jocurile Olimpice.

Brazilia - Germania

Brazilia a făcut un pas greșit, în timp ce Franța și Germania au luat primele 3 puncte cu mari emoții, iar Spania a câștigat doar cu 1-0, după un gol marcat în minutul 81.

Rezultatele zilei la fotbal, la Jocurile Olimpice

• Egipt-Argentina 0-1 (53' Medina)
  • Franța-Africa de Sud (57' Gignac, 78' Gignac, 86' Gignac, 90+2' Savanier/53' Kodisang, 72' Makgopa, 81' Mokoena)
  • Noua Zeelandă-Honduras 2-3 (10' Cacace, 49' Wood/45+1' Palma, 78' Obregon, 87' Rivas)
  • Brazilia-Coasta de Fildeș 0-0
  • Australia-Spania 0-1 (81' Oyarzabal)
  • Japonia-Mexic 2-1 (6' Kubo, 11' Doan/ 85' Alvarado)
  • România-Coreea de Sud (27' Marin-autogol, 59' Won-Sang, 84' Lee Kang-In, 90' Lee Kang-In)
  • Arabia Saudită-Germania 2-3 (30' Al Najei, 50' Al Najei/11' Amiri, 43' Ache, 75' Uduokhai)

• 4. Arabia Saudită 0pct (3-5)
Ultima etapă va avea loc pe 28 iulie, atunci când se vor decide echipele calificatev în sferturile competiției de la Tokyo.

Jocurile Olimpice: Rezumatul meciului România - Coreea de Sud 0-4

Ultimul meci din faza grupelor, decisiv pentru calificarea în sferturile Jocurilor Olimpice, este programat miercuri, de la ora 11:30, când România se va duela cu Noua Zeelandă, în direct pe Eurosport 2 și Eurosport Player.
Jocurile Olimpice de la Tokyo se desfășoară în perioada 23 iulie - 8 august, iar toate competițiile se văd pe Eurosport 1, Eurosport 1 HD, Eurosport 2, Eurosport 2 HD, Eurosport 4 K și pe Eurosport Player, cu acoperire integrală digital pe site-ul eurosport.ro și pe pagina de Facebook a Eurosport.