PAOK Salonic a obținut o victorie rară în sferturile de finală ale Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a remizat fără goluri în turul cu AEK Atena, astfel că totul s-a decis în returul din capitala Greciei.
Meciul a fosy unul echilibrat, dar gazdele au deschis scorul în minutul 83, prin Andre Simoes. PAOK s-a aruncat în atac, iar finalul a fost absolut incredibil.
În minutul 90+5, Alex Mitriță, intrat pe teren în repriza secundă, a centrat periculos, iar mingea a ajuns la Jasmin Kurtic, care a înscris cun un șut în vinclu. Peste numai două minute, românul a adus victoria lui PAOK, cu un șut perfect de la marginea careului.
Cel mai rapid gol al sezonului în Liga 1 s-a marcat în ultimul meci din play-off
ACUM 4 ORE
Golul marcat de Mitriță a fosta al 3-lea reușit de român în acest sezon, el mai având o reușită în campionat și una în Conference League.

PAOK va întâlni Olympiakos în semifinale

Așadar, PAOK s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei, acolo unde va întâlni campioana Olympiakos. Cele două formații s-au întâlnit în ultimul act de anul trecut, PAOK impunându-se cu 2-1.
Până al duelurile cu Olympiakos, echipa lui Răzvan Lucescu va mai avea două meciuri de campionat, acasă cu Atromitos și în deplasare cu rivala Aris, dar și manșa tur a 16-milor din Conference League, Midtjylland, tot în deplasare.