Confruntarea dintre cele două echipe trebuia să se desfășoare ieri (19:30), dar din cauza ceții a fost reprogramată astăzi, la ora 12:00. FC Argeș a deschis scorul după 10 minute, când Blejdea l-a surprins pe Cezar Lungu cu un șut de la marginea careului. Petrolul a ieșit mai bine de la vestiare și a restabilit egalitatea după o oră de joc. Golgheterul ploieștenilor, Sergiu Arnăutu, a trimis un șut cu efect în vinclul porții, fără speranțe pentru portarul lui FC Argeș.
Formația pregătită de Flavius Stoican a ajuns la a șasea partidă din Liga 2 fără înfrângere și a urcat pe locul al treilea, peste Rapid. FC Argeș rămâne pe locul șapte în clasament, la trei puncte în spatele podiumului.
Moral bun la Rapid, chiar și după pașii greșiți din Liga 1: "Față de alte echipe, noi jucăm fotbal!"
ACUM 3 ORE
Sursa: facebook.com/official.fcpetrolul/

Concordia Chiajna - CS Mioveni 1-1

După înfrângerea categorică în fața Rapidului (1-5) de la mijlocul săptămânii, fostul lider CS Mioveni s-a încurcat și pe terenul Concordiei Chiajna (1-1) și continuă seria slabă din Liga 2. O singură victorie au reușit argeșenii în ultimele cinci etape, în fața codașei ligii secunde, Pandurii.
CS Mioveni a marcat prima pe stadionul din Chiajna, prin Balint, după un sfert de oră. Stănică a egalat repede (min 18) pentru Concordia, care menține seria invincibilă din ultimele șapte partide disputate pe teren propriu în Liga 2.
După 17 etape, CS Mioveni se află pe locul secund și rămâne în cursa pentru promovare. De cealaltă parte, Concordia ocupă poziția a 14-a, cu un singur punct deasupra liniei retrogradării.

• Turris - U Cluj (ora 16:30)
Sancțiune importantă pentru Rapid după incidentele de la meciul cu Gaz Metan Mediaș