Partida a început cu gafa uriașă a lui Adrian. Portarul lui Liverpool a pasat imprecis în propriul careu, iar Jack Grealish a interceptat. Căpitanul lui Villa i-a pasat apoi lui Ollie Watkins, care a îndeplinit o simplă formalitate din fața porții.
Aceeași combinație - Grealish, cu assist, și Watkins, cu gol - a funcționat și în minutul 22. Grealish l-a lansat spre poartă cu o pasă excelentă, iar Watkins a reluat impecabil, în vinclul porții.
Salah a redus din diferență în minutul 33, cu o execuție superbă. Starul lui Liverpool a prins un șut din voleu la colțul lung, imparabil.
Klopp e gata de un transfer genial! Ia de la o rivală un fotbalist de titlu, pe o sumă simbolică
ACUM 10 ORE

Aston Villa - Liverpool 4-1, la pauză! Rezultat incredibil pe Villa Park

Deși "cormoranii" dădeau semne de revenire, tot Aston Villa a fost cea care a marcat. Chiar de două ori. Mai întâi, McGinn a prins un șut din prima, de la 20 de metri, după o minge respinsă din careul lui Liverpool. Balonul a fost deviat de Van Dijk, apoi s-a scurs pe lângă Adrian, rămas fără replică.
Watkins a bifat hattrick-ul în minutul 39, cu o lovitură de cap. Trezeguet a fost omul cu centrarea.
Watkins a devenit primul jucător care înscrie un hattrick împotriva lui Liverpool, în Premier League, începând din 2010. În urmă cu 10 ani, Dimitar Berbatov reușea această performanță, pe vremea când evolua la Manchester United.

Reacția lui Gary Neville, după golul 4 marcat de Aston Villa în poarta lui Liverpool

Șocul din prima repriză a meciului dintre Aston Villa și Liverpool a venit la puțin timp după ce Manchester United a fost distrusă de Tottenham pe Old Trafford, scor 1-6.
Gary Neville, care probabil n-a scăpat de ironiile fanilor rivali după rezultatul înregistrat de fosta sa echipă, a reacționat la pauza meciului lui Liverpool.
Fostul fundaș al "diavolilor" a postat un emoji ironic pe contul de Twitter, după ce Aston Villa a înscris golul cu numărul 4. Postarea a devenit virală în câteva minute, adunând mii de aprecieri și distribuiri.
Între timp, Aston Villa a făcut 5-1 pe tabelă, iar Neville a mai lovit o dată pe Twitter.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.
El e "cel mai dorit" jucător din lume: are deja 6 oferte, urmând a pleca gratis de la clubul actual
25/09/2021 LA 11:55
Moment fabulos cu Sir Alex: "A luat-o razna la telefon, înjura și urla. Știți ce a făcut mama?"
25/09/2021 LA 09:31