Tottenham a deschis scorul în deplasarea cu Everton în minutul 63, după ce Dele Alli a pătruns inteligent în careu și a finalizat cu un șut pe jos. Richarlison a trecut de două ori pe lângă egalare, dar Gazzaniga a intervenit excelent și a salvat poarta lui Spurs. În minutul 78, Andre Gomes a rămas inconștient pe gazon după o accidentare teribilă la tibie. Son a fost eliminat, iar mijlocașul portughez a fost scos pe targă în afara terenului.
Everton a egalat în minutul 90+8, când Tosun a sărit perfect și a trimis cu capul în poarta londonezilor. Tottenham n-a reușit să spargă gheața nici pe Goodison Park și rămâne fără victorie în deplasare. După 11 etape, Spurs se află pe locul 11, în timp ce Everton este prima deasupra liniei retrogradării.
Solskjaer ar putea reveni în fotbal mai repede decât ar fi crezut oricine. Un mare club îl curtează

Everton - Tottenham 1-1

Min 90+8. GOOOOOL! Everton - Tottenham 1-1 | Tosun egalează cu o lovitură de cap, iar Everton este din nou în meci.
Min 90. De la margine se anunță 12 minute de prelungire.
Min 83. Meciul a fost reluat, după ce Son a văzut cartonașul roșu.
Min 78. Scene îngrozitoare pe Goodison Park. Andre Gomes a rămas întins pe gazon după un contact groaznic cu Son. Medicii au intrat pe gazon, în timp ce jucătorii sunt pur și simplu înfricoșați. Mijlocașul spaniol a fost luat cu targa, în timp ce mai mulți jucători sunt cu ochii în lacrimi.
Min 71. Jucătorii lui Everton au cerut penalty după un presupus henț al marcatorului Alli în propriul careu. După mai multe reluări pe camera VAR, arbitrul a acordat numai corner.
Min 63. GOOOOOOL! Everton - Tottenham 0-1 | Dele Alli deschide scorul pe Goodison Park, după o acțiune personală în careul gazdelor.
Min 62. Replică rapidă a lui Tottenham! Lucas scapă singur cu portarul, dar ratează complet șutul.
Min 61. Everton, foarte aproape să deschidă scorul după o oră de joc. Richarlison a prins un șut violent de la marginea careului, blocat de portarul Gazzaniga.
Min 51. Son a căzut în careul lui Everton după un contact cu Mina, dar arbitrul central n-a acordat penalty.
Min 33. Richarlison preia excelent o minge în interiorul careului, dar șutul său se duce chiar pe mijlocul porții lui Pickford.

Echipele de start:

Everton: Pickford; Sidibe - Holgate - Mina - Digne; Gomes - Davies - Deplh; Walcott - Richarlison - Iwobi
Tottenham: Gazzaniga; Aurier - Sanchez - Alderweireld - Davies; Sissoko - Ndombele; Son - Alli - Eriksen; Lucas
Golgheterul lui Spurs din acest sezon, Harry Kane, nu se află nici măcar pe bancă. Atacantul de 26 de ani va lipsi din atacul londonezilor în această seară din cauza unei răceli.
Premier League este transmis în exclusivitate în România de Eurosport. Emisiunea Premier League Show, produsă de către Eurosport România, are loc în fiecare sâmbătă și duminică înaintea partidelor din Premier League.
Arteta i-a găsit înlocuitor lui Lacazette! Cât ar trebui să achite Arsenal pentru atacantul dorit
IERI LA 09:29
Carrick și-a dat demisia de la United, după victoria cu Arsenal. Unde poate ajunge