Antrenorul celor de la Manchester City, Pep Guardiola, a avut un discurs laudativ la adresa echipei sale în ciuda înfrângerii de pe Old Trafford. Antrenorul spaniol a spus în repetate rânduri că echipa sa a făcut un meci bun, deși City a pierdut pentru a 7-a oară în acest sezon și poate pierde matematic titlul în următoarea săptămână. Liverpool mai are nevoie de doar 2 victorii pentru a deveni noua campioană a Angliei.
A fost un meci bun, am jucat bine. Am ratat câteva ocazii, mai ales în prima repriză. Trebuia să fim mai agresivi în ultima treime de joc. Am primit un gol pe care ar fi trebuit să-l evităm. Apoi a fost vreo 5 minute un meci pe placut spectatorilor, pe contre. Repriza a doua a fost bună, dar felicitări celor de la Manchester United
În repriza secundă am fost mai agresivi. Știam că uneori Fernandes are acest tip de pase, dar calitatea adversarului este și ea importantă. (Ederson) a încercat să joace, a avut vreo 2 parade salvatoare, e un portar excepțional. Noi nu suntem pe teren să facem greșeli, nu pot să vin aici să-mi judec jucătorii. Greșeala face parte din joc. Ederson își va reveni, e un portar fantastic
Laporta pare decis să îl dea afară pe Koeman. Cele două nume aflate pe lista de posibili înlocuitori
ACUM O ZI
Nu cred că puteam juca mai bine, și dacă pierdeam cu 5-0 aș fi spus că nu puteam juca mai bine de atât. Știm care este programul până la final, jucăm pentru noi înșine pe final. Ne-am gândit doar la meciul de astăzi să luptăm și am făcut-o
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Klopp, întrebat dacă e bucuros că Ronaldo a ajuns la Manchester United. Răspunsul germanului