Portar

Jordan Pickford (Everton) - Pickford nu a avut cel mai bun meci cu Manchester United, însă intervenția sa din finalul partidei prin care a salvat practic egalul pentru Everton a fost una extrem de importantă pentru echipa lui Carlo Ancelotti.

Fundași

El e "cel mai dorit" jucător din lume: are deja 6 oferte, urmând a pleca gratis de la clubul actual
ACUM 3 ORE
Matt Doherty (Wolves) - Doherty a făcut din nou un meci excelent și a adus egalarea în minutul 27 pentru Wolves în victoria importantă de la Tottenham.
Cathcart (Watford) - Victoria memorabilă a lui Watford în fața lui Liverpool a venit în primul rând datoriă apărării care a blocat excelent jucătorii ofensivi ai lui Liverpool iar în centrul acestei defensive eficiente a stat Cathcart.
Gary Cahill (Crystal Palace) - Palace a obținut o victorie extrem de importantă la rivala Brighton, o rivală în lupta pentru evitarea retrogradare. Fostul căpitan al lui Chelsea a oferit siguranță apărării și a contribuit la un succes cheie al echipei lui Roy Hodgson.
Marcos Alonso (Chelsea) - Spaniolul a reușit o dublă în egalul lui Chelsea de la Bournemouth iar contribuția sa ofensivă a fost extrem de importantă pentru Lampard.

Mijlocași

Antonio (West Ham) - Englezul de 29 de ani a marcat golul care a asigurat victoria surpriză pentru West Ham în meciul cu Southampton, el înscriind pentru 3-1 în minutul 54.
Nemanja Matic (Manchester United) - Sârbul nu este cel mai creativ jucător, însă Matic reușește să ofere o protecție excelentă fundașilor și blochează excelent atacurile adverse.
Diogo Jota (Wolves) - Tânărul portughez a egalat pentru Wolves în minutul 57 și a contribuit astfel la o victorie mare a echipei lui Nuno Espirito Santo la Londra.

Atacanți

Ismaila Sarr (Watford) - Tânărul senegalez înscrisese doar trei goluri în 17 meciuri în sezonul său de debut în Premier League, însă dubla reușită cu Liverpool va atrage atenția fanilor asupra sa.
Troy Deeney (Watford) - Echipa lui Nigel Pearson a făcut un meci impecabil iar dintr-o astfel de partidă memorabilă printre remarcați nu avea cum să lipsească legenda Deeney, căpitanul echipei și cel care se luptă mereu cu fundașii adverși. Deeney a marcat al treilea gol pentru a completa o seară magică.
Dominic Calvert-Lewin (Everton) - Reușita lui Calvert-Lewin din minutul 3 a electrizat Goodison Park și a determinat Everton să înceapă cu încredere meciul cu Manchester United.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Moment fabulos cu Sir Alex: "A luat-o razna la telefon, înjura și urla. Știți ce a făcut mama?"