Jose Mourinho a debutat pe banca lui Tottenham în deplasare cu West Ham United. Antrenorul portughez a sărit în brațele unuia dintre membrii echipei tehnice și a strigat "Vamos" la primul gol înscris de sud-coreanul Heung-Min Son, în minutul 36. Scorul la pauză a fost 2-0 pentru oaspeți, după golurile marcate de Son și Moura, din pasa lui Son.
Jose Mourinho a preluat-o pe Tottenham în această săptămână după demiterea lui Mauricio Pochettino. El le-a mai antrenat în Premier League pe Chelsea și Manchester United.
Pep Guardiola i-a mulțumit lui Liverpool pentru felul în care a jucat în acest sezon
22/05/2022 LA 06:42