Jose Mourinho a debutat pe banca lui Tottenham în deplasare cu West Ham United. Antrenorul portughez a sărit în brațele unuia dintre membrii echipei tehnice și a strigat "Vamos" la primul gol înscris de sud-coreanul Heung-Min Son, în minutul 36. Scorul la pauză a fost 2-0 pentru oaspeți, după golurile marcate de Son și Moura, din pasa lui Son.
Jose Mourinho a preluat-o pe Tottenham în această săptămână după demiterea lui Mauricio Pochettino. El le-a mai antrenat în Premier League pe Chelsea și Manchester United.
Scottish Premiership
Ianis Hagi, despre perioada petrecută în carantină: "A fost extrem de greu!" Ce a învățat la Rangers
ACUM O ZI
Serie A
Ianis Hagi, ca și transferat la Roma, în iarnă. Suma uriașă pusă la bătaie de Mourinho
IERI LA 05:01
UEFA Europa Conference League
Mourinho, nemulțumit după victoria cu 5-1 a Romei în Europa! Ce a declarat tehnicianul
17/09/2021 LA 07:25