Atacantul echipei Tottenham Hotspur, Harry Kane, va reveni pe teren la aproape şase luni după ce a suferit o accidentare la coapsa stângă în urma căreia a fost supus unei intervenţii chirurgicale, a anunţat joi antrenorul lui Spurs, Jose Mourinho: ''Kane s-a antrenat foarte bine. El va fi titular vineri în partida din Premier League, cu Manchester United. Că va juca tot meciul sau doar 60, 70, 80 de minute, asta nu ştim acum, vom vedea atunci, dar Harry este în formă'', a transmis Mourinho.
Căpitanul naţionalei Angliei nu a mai jucat de pe 1 ianuarie, când Tottenham a pierdut cu 1-0 în fața lui Southampton. Kane a fost supus atunci unei operaţii după ce s-a ales cu o ruptură la coapsa stângă când a marcat un gol, nevalidat de arbitru, în meciul de campionat cu Southampton. Atacantul este la prima accidentare din acest sezon, după ce a avut două perioade de indisponibilitate în stagiunea trecută din cauza unor probleme la ligamentele gleznei stângi.

Jose Mourinho, motive de bucurie înaintea duelului cu Manchester United

Klopp, întrebat dacă e bucuros că Ronaldo a ajuns la Manchester United. Răspunsul germanului
IERI LA 08:21
Tottenham va avea în echipa de start câțiva dintre cei mai buni jucători din lot. După ce a confirmat revenirea lui Harry Kane în primul 11, Mourinho a vorbit și despre faptul că Heung-min Son va fi titular cu Manchester United în partida de vineri. De asemenea, și mijlocașul francez Moussa Sissoko va reveni pe teren.
În schimb, Mourinho a recunoscut că nu este sigur că Giovani Lo Celso va fi titular în meciul de vineri. Internaționalul argentinian nu a disputat niciun minut în amicalul lui Tottenham cu Norwich de săptămâna trecută, iar asta din cauza faptului că nu trece prin cea mai bună formă a sa.
După 100 de zile de pauză forţată, din cauza pandemiei de coronavirus, Premier League s-a reluat miercuri cu două meciuri restanţă. Aston Villa şi Sheffield United au remizat, 0-0, în timp ce Manchester City a învins-o pe Arsenal cu 3-0. Toate meciurile din Premier League din acest sfârșit de săptămână vor putea fi urmărite în direct pe Eurosport 1.
Napoli - Juventus 2-1. Torinezii sunt pe 16, fără victorie în Serie A. Reacția lui Allegri
11/09/2021 LA 19:53
Soldado şi-a găsit echipă! A semnat cu formaţia care a transferat 142 de jucători de peste 30 de ani
09/09/2021 LA 11:21