"Cormoranii" s-au chinuit cu una dintre codașele clasamentului, scorul de 2-0 fiind stabilit abia în minutul 90, de Curtis Jones (19 ani).
Acesta abia și-a pus semnătura pe un nou contract cu Liverpool, valabil până în 2025, iar Klopp e convins că mijlocașul va deveni în viitor o piesă de bază în angrenajul său.
"Acest băiat e o bijuterie. Tocmai a semnat prelungirea contractului cu noi și acum a marcat primul său gol. Ne vom distra grozav cu el în echipă", a spus Klopp la finalul partidei cu Villa.
Un jucător important de la Real Madrid amenință că pleacă de la club! Ce echipe sunt pe urmele lui
ACUM 17 ORE

Curtis Jones, cel mai tânăr marcator al lui Liverpool din 2017

La 19 ani și 157 de zile, Curtis Jones e cel mai tânăr jucător care să înscrie un gol pentru Liverpool în ultimii doi ani ani și jumătate. În decembrie 2017, Trent-Alexander Arnold abia împlinise 19 ani când a marcat pentru "cormorani", setând recordul de precocitate pentru ultimii ani.
Jones a marcat al 300-lea gol al "cormoranilor" pe Anfield sub comanda lui Klopp; totul, în doar 127 partide.
Liverpool e neînvinsă în ultimele 57 de partide pe Anfield, în Premier League. "Cormoranii" au obținut doar victorii în ultimele 24 de confruntări jucate pe teren propriu în campionat.
Liverpool va demara lucrările pentru creșterea capacității stadionului! Care e costul operațiunii
ACUM 20 ORE
Liverpool are viitorul asigurat! Un puști de 16 ani, integralist pentru "cormorani" în Cupa Ligii