Jurgen Klopp s-a declarat mulțumit de victoria obținută de Liverpool pe Anfield, cea de-a 22-a consecutivă în campionat pe propriul teren, record absolut în fotbalul englez. A fost 2-1 pentru liderul din Premier League, însă Liverpool s-a trezit condusă după 9 minute de joc la o fază la care Jurgen Klopp a acuzat un fault în atac al lui Callum Wilson asupra lui Joe Gomez.
A fost un start de meci foarte dificil, o astfel de situație nu te ajută deloc. Din punctul meu de vedere, primul gol a fost 100% fault. Asta arată problema cu VAR-ul, arbitrul n-a văzut faza și le-am transmis să verifice reluarea și VAR-ul nu poate să intervină pentru că nu este o eroare evidentă și clară. În Anglia poate este permis cu brațul în spate, nu știu cum e acest lucru posibil. Am vrut să luptăm înainte de meci (după perioada mai slabă) și am fost nevoiți să o facem și după primul gol. Am marcat 2 goluri formidabile și am jucat foarte bine
Mingile secundare au fost mai dificile, dar le-am tratat mai bine în a doua repriză. A trebuit să fim 100% concentrați, dar am meritat cele 3 puncte. Al doilea gol cu pasa lui Virgil (Van Dijk) spre Sadio (Mane), linia de fundași era exact unde trebuia. I-am pus sub presiune iar Sadio a finalizat. Exact ce ne doream
Jurgen Klopp, scrisoare emoționantă către un fan al lui Liverpool care suferă de o boală gravă
ACUM 3 ORE
Nu ne-am gândit la vreun record înaintea partidei. Acum putem să ne gândim vreo 2 minute și apoi gata, să continuăm. Tot ce mă gândesc este meciul cu Atletico Madrid. Un meci greu, cu siguranță. Ei nu vor veni aici pentru o partidă amicală, din contră. Victoria de astăzi ne ajută, poate vor reveni și 1-2 jucători, vom vedea

Recordurile lui Salah

Mohamed Salah a marcat golul de 1-1 în partida cu Bournemouth la meciul 100 în tricoul lui Liverpool. El a ajuns la 70 de goluri în aceste 100 de partide și a devenit primul jucător de la Michael Owen care înscrie cel puțin 20 de goluri în 3 stagiuni consecutive pentru Liverpool.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Salah a primit galbene exclusiv pentru că și-a scos tricoul. Reacția genială a lui Klopp