Laporte, amuzat după ce golul său a fost anulat pentru un offside milimetric! Ce a scris

Actualizat 03/03/2021 la 17:59 GMT+2

Manchester City continuă marșul către titlul de campioană în Premier League. Trupa lui Pep Guardiola s-a impus și împotriva lui Wolves, scor 4-1, și a ajuns la 21 de victorii consecutive în toate competițiile.

Aymeric Laporte, fundașul lui Manchester City

Manchester City a oferit o nouă demonstrație de fotbal în Premier League, în compania lui Wolves. "Lupii" s-au aflat la egalitate cu formația lui Guardiola până în minutul 80, când Gabriel Jesus și colegii săi s-au dezlănțuit.
City a deschis scorul în minutul 15, după ce Dendoncker, fundașul lui Wolves, și-a trimis mingea în proprie poartă, în încercarea de a respinge o centrare.
Coady a restabilit egalitatea în minutul 61, cu o lovitură de cap, iar trupa lui Nuno Espirito Santo spera la un punct obținut pe terenul liderului din Anglia. Visul frumos al "lupilor" s-a năruit în minutul 80, când Gabriel Jesus a readus-o în avantaj pe City. Mahrez a lovit și el în minutul 90, iar același Jesus a stabilit scorul final în prelungirile partidei.
În minutul 44, la scorul de 1-0 pentru "cetățeni", Aymeric Laporte a reușit să trimită în poartă, dar golul a fost anulat tehnologia VAR. Motivul? Un offside milimetric, declanșat de umărul fundașului lui City.

Laporte, amuzat după ce golul său a fost anulat pentru un offside milimetric

Laporte s-a amuzat de situație la final, pe contul de Twitter.
"Umerii tăi sunt uriași, prietene! Continuă să mergi la sala de forță", i-a scris cineva lui Laporte, pe Twitter.
Răspunsul fundașului francez n-a întârziat să apară:
"Nu pot să spun că ridic greutăți foarte mari", a scris Laporte, adăugând apoi și câteva emoji-uri de râs.
"Frumoasă celebrare (înainte de VAR)", a mai scris Laporte.
Ar fi fost al doilea gol înscris de Laporte pentru City în actualul sezon, după cel marcat în Cupa Ligii.

Manchester City, lider detașat în Premier League

Grație victoriei din meciul cu Wolves, Manchester City a acumulat 65 de puncte.
Trupa lui Guardiola este lider detașat în Premier League, cu un avans de 15 puncte față de urmăritoarea Manchester United, care va juca în această seară (ora 22:15), pe terenul lui Crystal Palace, în direct și în exclusivitate pe Eurosport 1 și Eurosport Player.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.