Leicester City a pierdut la scor de neprezentare pe teren propriu contra celor de la West Ham United în etapa a 4-a din Premier League. Aceasta este prima înfrângere a "vulpilor" în acest sezon, după ce în primele 3 etape formația lui Brendan Rodgers avusese victorii pe linie., printre care și un succes impresionant pe terenul lui Manchester City.
West Ham a deschis scorul în minutul 14, printr-o lovitură de cap din apropierea porții a lui M.Antonio, în urma unei centrări perfecte venite de la A.Crosswell. Mai apoi, Leicester a dominat teritorial, dar tot oaspeții au fost cei care au marcat. Fornals a făcut 2-0 în minutul 34 după o pasă a aceluiași Crosswell, care a prins pe picior greșit apărarea gazdelor.
În repriza secundă Leicester a încercat să revină în joc, dar nu a găsit drumul spre poarta adversă, iar în minutul 83, Bowen a stabilit scorul final cu un șut plasat pe lângă Schmeichel, după ce a dejucat excelent ieșirea la off-side a fundașilor de la Leicester.
Guardiola, dezlănțuit: "Poate într-o zi "marii bossi", "marile capete luminate" vor explica de ce"
ACUM O ZI
West Ham a reușit astfel a doua victorie consecutivă, după ce etapa trecută s-a impus cu 4-0 pe teren propriu contra lui Wolverhampton. După pauza de 2 săptămâni dedicată echipelor naționale, "ciocănarii" vor juca în deplasare cu Tottenham, în timp ce Leicester va primi acasă vizita celor de la Aston Villa.

Southampton-West Bromwich Albion 2-0

În celălalt meci al etapei încheiat cu puțin timp în urmă, Southampton s-a impus cu 2-0 pe teren propriu contra lui West Bromwich, prin golurile marcate de M.Djenepo (min.41) și O.Romeu (min.69). "Sfinții" au dominat categoric partida de pe St. Mary's Stadium și au reușit a doua victorie la rând în Premier League, după ce săptămâna trecută s-au impus la limită pe terenul lui Burnley. În schimb, echipa lui Slaven Bilic rămâne cu un singur punct în clasament, obținut după egalul spectaculos contra lui Chelsea.
De la ora 18:30 va avea loc derby-ul etapei a 4-a din Premier League, care le va pune față în față pe Manchester United și Tottenham, meci care va fi transmis în direct și în exclusivitate pe Eurosport 1.
League Cup
Man United, out din Cupa Ligii! Solskjaer ratează din fașă încă o șansă de a câștiga un trofeu
23/09/2021 LA 04:45
Dezastru pentru Rafa Benitez: mai mult de jumătate dintre titularii lui Everton sunt accidentați
22/09/2021 LA 07:16