Liverpool-Chelsea, meci cu miză doar pentru londonezi

Actualizat 23/07/2020 la 00:28 GMT+3

Liverpool și Chelsea se întâlnesc pe Anfield în ultimul meci din penultima etapă a acestui sezon de Premier League. Dacă pentru Jurgen Klopp și jucătorii săi meciul nu are nici o miză, pentru echipa lui Lampard partida are o importanță deosebită. O victorie în această seară le-ar asigura ”albaștrilor” calificarea matematică în grupele Champions League în sezonul viitor.

Liverpool, victorie cu Chelsea pe Anfield

S-a terminat! Liverpool câștigă meciul de gală cu Chelsea pe Anfield cu scorul de 5-3, iar sărbătoarea poate în mod oficială să înceapă!
UPDATE / A început sărbătoarea în afara stadionului!
UPDATE / Oxlade-Chamerlain, gol superb în minutul 85!
UPDATE / Pulisic, gol din pasa lui Hudson-Odoi în minutul 73!
UPDATE / Între timp, pe străzile din Liverpool s-a dezlănțuit sărbătoarea fanilor!
UPDATE / Abraham înscrie și el pentru Chelsea în minutul 61. Ce meci avem pe Anfield!
UPDATE / Firmino, gol superb în minutul 55. Scorul ajunge la 4-1.
UPDATE / Giroud marchează pentru oaspeți în minutul 45+3!
UPDATE / Repriză incredibilă reușită de Cormorani! Wijnaldum înscrie și el, în minutul 44!
UPDATE / Trent-Alexander Arnold, gol din lovitură liberă în minutul 38!
UPDATE / Naby Keita deschide scorul pentru Cormorani în minutul 23 după un super-gol.

Premier League | Liverpool - Chelsea: Naby Keita, super-gol în poarta lui Kepa

UPDATE / Echipele de start
Cu siguranță, jucătorii de la Liverpool vor fi cu gândul la festivitatea de după meci, atunci când vor primi trofeul și medaliile de campioni. Singura motivație pentru ”cormorani” ar putea fi dorința de revanșă pentru înfrângerea suferită în luna martie, în optimile de finală ale Cupei Angliei.
Liverpool - Chelsea se joacă miercuri, de la 22:15, în direct pe Eurosport
De partea cealaltă, Chelsea nu și-a îndeplinit încă obiectivul de a se clasa pe o poziție care să o ducă în grupele Champion League. În cazul unei victorii pe Anfield, Chelsea nu ar mai depinde de rezulatul meciului din ultima etapă, când va juca acasă contra celor de la Wolverhampton.
Atât meciul dintre Liverpool și Chelsea din această seară, cât și decernarea trofeului pentru câștigarea Premier League pentru Klopp&Co vor fi trasmise în direct și în exclusivitate pe Eurosport.
Spectacolul din Premier League de la Eurosport vă este oferit de Unibet.