Liverpool a dominat la capitolul statisticilor, însă diferența dintre cele două echipe nu a fost foarte evidentă pe teren. 16 șuturi spre poartă, dintre care 6 cadrate, au avut jucătorii lui Jurgen Klopp, însă unul singur l-a învins pe goalkeeper-ul Krul. Sadio Mane, revenit după accidentare și introdus în minutul 60, a reușit golul victoriei pentru "cormorani" în minutul 78.
Senegalezul a preluat acrobatic pasa lungă trimisă de Jordan Henderson și a finalizat cu un șut la colțul scurt. A fost al 13-lea gol reușit de Sadio Mane în sezonul curent de Premier League și al 100-lea reușit, per total, în campionatul Angliei. De-a lungul perioadei petrecute în Premier League, Sadio Mane a înscris 75 de goluri pentru Liverpool și 25 pentru Southampton, fosta sa echipă.
Ce trebuie să îndrepte Jurgen Klopp după egalul cu Brentford și decizia "ciudată” luată în acest joc
ACUM 9 ORE

Norwich putea să deschidă scorul în meciul cu Liverpool

Chiar dacă diferența de puncte din clasament este uriașă (55 de puncte înaintea duelului), Norwich a părut că poate obține chiar mai mult decât un egal în fața lui Liverpool. Alexander Tettey putea să marcheze chiar înaintea golului lui Mane, însă șutul său a nimerit bara. Și Teemu Pukki a avut o ocazie uriașă în prima repriză, însă Alisson a salvat poarta lui Liverpool.
Datorită victoriei din această seară, Liverpool și-a asigurat prezența, din punct de vedere matematic, în grupele Champions League din sezonul următor, ținând cont de diferența de puncte dintre "cormorani" și echipele aflate pe locurile 5 și 6.
S-a încheiat 1-0 pentru trupa lui Jurgen Klopp, care continuă seria invincibilă din Premier League și se apropie cu pași mari către primul titlu de campioană, după 30 de ani.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Decizia luată de șefii lui United, după ce Solskjaer a pierdut 3 din ultimele 4 meciuri
IERI LA 14:49
Solskajer s-a plâns de arbitraj și l-a acuzat direct pe Klopp: "De atunci am văzut o mare diferență"
24/09/2021 LA 13:42