Liverpool nu se trezește din "coșmarul" din actualul sezon de Premier League. Campioana en-titre a fost învinsă și de Fulham, echipă care are ca obiectiv salvarea de la retrogradare.
Trupa lui Jurgen Klopp a pierdut cu 1-0 în fața londonezilor și a ajuns la 6 înfrângeri consecutive în Premier League, pe Anfield. Așadar, continuă recordurile negative pentru Salah&Co.
Liverpool nu pierduse niciodată mai mult de 4 partide la rând în campionat, motiv pentru care fanii de pe Anfield au motive uriașe de îngrijorare.
Blestemul numărului "9", la Chelsea. Lukaku, ultimul de pe o listă lungă de eșecuri
30/06/2022 LA 09:21

Liverpool - Fulham 0-1. "Cormoranii", 6 înfrângeri consecutive pe Anfield, în Premier League

Salah a fost personajul negativ în meciul cu Fulham din această după-amiază. În minutul 45, egipteanul a fost deposedat la marginea careului de Lemina, apoi mijlocașul oaspeților a finalizat cu un șut la colțul lung, la care Alisson n-a putut să intervină.

Premier League. Liverpool - Fulham. "Cormoranii" au primit gol după neatenția lui Salah. VIDEO

Trupa lui Klopp a alergat după egalare în repriza secundă, însă fără succes. S-a încheiat 1-0 pentru Fulham, rezultat în urmă căruia Liverpool rămâne pe locul 7 în Premier League, la 3 puncte sub zona cupelor europene.
Rezumatul meciului de pe Anfield:

Premier League. Liverpool - Fulham 0-1. Rezumatul meciului de pe Anfield

Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.
Sadio Mane vs Darwin Nunez. Iese pe plus Liverpool? Plusuri și minusuri pentru cei doi
29/06/2022 LA 11:51
Chelsea încearcă să dea o dublă lovitură: negociază pentru doi jucători de la City
28/06/2022 LA 06:52