Liverpool - Fulham 0-1. "Cormoranii", 6 înfrângeri consecutive pe Anfield, în Premier League

Actualizat 07/03/2021 la 23:04 GMT+2

Liverpool continuă forma teribilă din Premier League. "Cormoranii" au fost învinși de Fulham, scor 0-1, și au ajuns la 6 eșecuri consecutive pe Anfield, în campionat.

Mo Salah (Liverpool)

Liverpool nu se trezește din "coșmarul" din actualul sezon de Premier League. Campioana en-titre a fost învinsă și de Fulham, echipă care are ca obiectiv salvarea de la retrogradare.
Trupa lui Jurgen Klopp a pierdut cu 1-0 în fața londonezilor și a ajuns la 6 înfrângeri consecutive în Premier League, pe Anfield. Așadar, continuă recordurile negative pentru Salah&Co.
Liverpool nu pierduse niciodată mai mult de 4 partide la rând în campionat, motiv pentru care fanii de pe Anfield au motive uriașe de îngrijorare.

Salah a fost personajul negativ în meciul cu Fulham din această după-amiază. În minutul 45, egipteanul a fost deposedat la marginea careului de Lemina, apoi mijlocașul oaspeților a finalizat cu un șut la colțul lung, la care Alisson n-a putut să intervină.

Premier League. Liverpool - Fulham. "Cormoranii" au primit gol după neatenția lui Salah. VIDEO

Trupa lui Klopp a alergat după egalare în repriza secundă, însă fără succes. S-a încheiat 1-0 pentru Fulham, rezultat în urmă căruia Liverpool rămâne pe locul 7 în Premier League, la 3 puncte sub zona cupelor europene.