Săptămână de săptămână, Lucian Sânmărtean alege la finalul rundei din Premier League fotbalistul care l-a impresionat cel mai mult.
De această dată alegerea lui Sânmărtean a fost Allain Saint-Maximin, jucătorul celor de la Newcastle United.
El e "cel mai dorit" jucător din lume: are deja 6 oferte, urmând a pleca gratis de la clubul actual
IERI LA 11:55

Saint-Maximin, ce revenire! Francezul a reuşit golul etapei în Premier League

Allain Saint-Maximin, jucătorul etapei în Premier League

Într-o etapă marcată de revenirea lui Manchester United la Tottenham, nu Cavani a fost eroul weekendului.
Allan Saint-Maximin a venit de pe bancă și a fost decisiv în victoria lui Newcastle. Coțofenele au revenit de la 0-1 și s-au impus cu 2-1 la Burnley.
Newcastle era condusă după golul marcat de Matej Vydra după o primă repriză foarte slabă, însă Saint-Maximin a fost cel care a salvat echipa și a creat golul lui Jacob Murphy la doar două minute după ce a intrat pe teren iar apoi a marcat golul decisiv.
Steve Bruce a luat decizia controversată de a-l lăsa pe bancă pe Saint-Maximin, însă intrarea francezului a făcut diferența în meci. El a oferit, pe lângă gol și assist, mai multă încredere colegilor iar contribuția sa a fost decisivă pentru rămânerea lui Newcastle în Premier League.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.
Moment fabulos cu Sir Alex: "A luat-o razna la telefon, înjura și urla. Știți ce a făcut mama?"