Campioana en-titre a condus de două ori pe St James Park, dar a fost egalată de fiecare dată, în numai câteva minute. Sterling a deschis scorul în minutul 22 cu un șut la colțul lung, din careul lui Dubravka. Willems a replicat după numai trei minute, cu un gol identic cu cel al atacantului lui City.
Kevin de Bruyne părea să aducă victoria pentru trupa lui Guardiola cu opt minute înainte de final, cu un șut senzațional sub bara transversală.
Competiție serioasă pentru Real în cursa pentru transferul lui Mbappe! Ce forță din Anglia îl vrea
ACUM 15 ORE
În ciuda bucuriei suporterilor lui Manchester City, tot Newcastle a lovit ultima. Shelvey a prins un șut splendid de la 25 de metri, fără reacție pentru Ederson.
S-a încheiat 2-2, iar "cetățenii" s-ar putea să se îndepărteze și mai mult de liderul Liverpool, care joacă astăzi (ora 17:00) acasă, contra celor de la Brighton. Cu egalul de astăzi, Manchester City a egalat-o la puncte pe Leicester, care va juca mâine (ora 18:30) pe teren propriu, cu Everton.
Tuchel nu se va putea baza pe 2 staruri în meciul cu City! Ce a spus despre rivalitatea cu Gaurdiola