Meciul de pe Old Trafford n-a început deloc bine pentru United. Bournemouth a deschis scorul în minutul 15, după o acțiune superbă reușită de Stanislas în careul "diavolilor roșii". Greenwood a restabilit egalitatea după un sfert de oră, cu un șut la colțul lung din interiorul careului, după o pasă oferită de Bruno Fernandes. Rashford a adus-o pe United în avantaj 6 minute mai târziu, când a transformat cu mult calm un penalty. Bruno Fernandes a mai expediat un assist în prelungirile primei reprize, la golul de 3-1 al lui Martial.
Joshua King a punctat din penalty pentru oaspeți în minutul 50, ca urmare a unui henț comis de Bailly în careu. Greenwood a reușit dubla 4 minute mai târziu, cu o execuție magistrală, în vinclul porții, dintr-un unghi dificil.

Manchester United - Bournemouth 5-2 | Bruno Fernandes și Greenwood, performanțe impresionante

Liga Campionilor UEFA
Prima reacție a lui Jesse Lingard după gafa din finalul meciului cu Young Boys: "Mă doare"
ACUM 6 ORE
A fost al 15-lea gol înscris de Mason Greenwood pentru Manchester United în acest sezon, devenind primul tânăr jucător care atinge această bornă într-o singură stagiune, după Wayne Rooney, care marca de 17 ori în sezonul 2004/2005.
După 2 pase decisive pe numele său, Bruno Fernandes a reușit să și înscrie. Portughezul a executat ideal o lovitură liberă de la marginea careului și a stabilit scorul final.
În urma duelului de pe Old Trafford, Bruno a ajuns la 5 goluri și 5 assist-uri reușite în Premier League, de când a semnat cu United. Așadar, portughezul se poate lăuda cu mai multe goluri (10) decât meciuri jucate (9) în campionatul Angliei.
Grație victoriei din această după-amiază, Manchester United se menține pe locul 5 în Premier League, la 2 puncte în spatele lui Chelsea, formația aflată pe poziția a 4-a.
Conducerea lui Man United, sfătuită să-l demită pe Solskjaer! Varianta propusă pe banca "diavolilor"