Olanda și Spania au reeditat finala Campionatului Mondial din 2010, câștigată de iberici grație golului înscris în extra-time de Andres Iniesta. Și de această dată, cele două echipe s-au aflat la egalitate după primele 90 de minute, scor 1-1.
Vestea cea mai importantă însă de la acest meci este din nou una negativă: un alt jucător s-a accidentat din cauza programului foarte aglomerat. Nathan Ake, fundașul central al lui Manchester City, a trebuit să iasă de pe teren încă de la începutul partidei, având probleme cu mușchii, chiar în minutul 5 al meciului.
Ake a fost adus în această vară de Manchester City de la Bournemouth pentru peste 40 de milioane de euro și a fost titular în șase partide din noul sezon din Premier League. Cu siguranță, Guardiola se baza pe olandez însă acum managerul spaniol are parte de o nouă durere de cap, după ce alți jucători de bază s-au accidentat și ei recent, printre care Laporte, Fernandinho sau Aguero.
Klopp e gata de un transfer genial! Ia de la o rivală un fotbalist de titlu, pe o sumă simbolică
IERI LA 07:52

Pauza internațională, folositoare cui?

Vestea vine în contextul în care aseară Gareth Southgate, selecționerul Angliei, a confirmat că Joe Gomez, fundașul central al celor de la Liverpool, s-a accidentat și el la antrenamente și se va întoarce la club pentru a fi evaluat.
Mai mulți antrenori din Premier League s-au plâns de calendarul foarte aglomerat din acest sezon dar și de faptul că liga engleză a ales să revină la trei schimbări pe meci, față de cinci câte au fost permise la sfârșitul stagiunii precedente.
Este greu de înțeles care este utilitatea acestei pauze internaționale în contextul pandemiei și a unui sezon foarte congestionat iar efectele se văd deja. Avem parte de noi jucători accidentați de la meci la meci și nu pare să fie mulțumit de situație.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.
El e "cel mai dorit" jucător din lume: are deja 6 oferte, urmând a pleca gratis de la clubul actual
25/09/2021 LA 11:55
Moment fabulos cu Sir Alex: "A luat-o razna la telefon, înjura și urla. Știți ce a făcut mama?"
25/09/2021 LA 09:31