/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/13/2863699-59019988-2560-1440.png)
Shoretire, care a împlinit 17 ani săptămâna trecută, a impresionat la echipa U23 a lui Manchester United și s-a antrenat ocazional și cu prima echipă în ultimele două luni.
Totuși, recunoscându-i talentul, Ole Gunnar Solskjaer l-a convocat la antrenamente pentru prima echipă duminică și de data aceasta Shoretire va continua alături de lotul mare pentru a-și continua dezvoltarea.
Shoretire a anunțat contractul profesionist pe contul său de Instagram alături de descrierea: ”Este un vis devenit realitate să semnez primul meu contract profesionist pentru clubul pe care îl susțin din copilărie. O zi în care sunt mândru”.
Shoretire, curtat de marile cluburi din Europa
”Mulțumesc tuturor de la club și familiei care m-a susținut să ajung aici. Va continua munca grea!”, a adăugat el.
Daily Mail informează că Shoretire a respins oferte de la PSG, Barcelona, Juventus sau Bayern Munchen și a ales totuși să semnze pe termen lung cu Manchester United.
Shoretire a reușit un hat-trick pentru echipa U23 a lui United vineri într-o victorie cu 6-4.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.