Brighton și-a asigurat salvarea de la retrogradare cu o etapă înainte de final după ce a remizat 0-0 acasă cu Newcastle. Brighton a adunat 38 de puncte din 37 de partide, cu șapte mai mult decât ocupanta locului 18, Aston Villa, care are un meci în plus jucat. Bournemouth se află pe 19 la egalitate de puncte în timp ce Norwich este deja matematic retrogradată.
”Pescărușii” au dominat această partidă și au ratat mai multe ocazii importante, portarul lui Newcastle, Martin Dubravka, intervenind decisiv pentru a opri un șut periculos al lui Leandro Trossard în minutul 28. Pentru Brighton urmează o deplasare la Burnley în ultima etapă în timp ce Newcastle o găzduiește pe noua campioană a Angliei, Liverpool, duminică.

Sheffield United - Everton 0-1

Salah a primit galbene exclusiv pentru că și-a scos tricoul. Reacția genială a lui Klopp
ACUM 13 ORE
Speranțele europene ale lui Sheffield United au fost năruite după ce Everton a învins echipa lui Chris Wilder în urma unui gol marcat de Richarlison în a doua repriză.
Vizitatorii au deschis scorul imediat după pauză după ce Richarlison a profitat de o lovitură liberă executată perfect de Gylfi Sigurdsson. Brazilianul a marcat astfel al 15-lea gol al său în toate competițiile în acest sezon.
În urma acestui rezultat, Sheffield United rămâne pe locul opt în clasament cu 54 de puncte din 37 de meciuri, la două puncte în spatele lui Wolves, ocupanta locului șapte, care are însă uin meci mai puțin disputat.
Spectacolul din Premier League de pe Eurosport vă este oferit de Unibet.
Lukaku poate fi oprit într-un singur mod: "L-aș lovi, i-aș șopti mizerii la ureche"
17/09/2021 LA 14:53
Guardiola, enervat pe o parte a fanilor lui City: "Mi se pun vorbe în gură"
17/09/2021 LA 13:20