Watford a câștigat primul meci din acest sezon, pe terenul lui Norwich

Actualizat 09/11/2019 la 00:07 GMT+2

Watford s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la Norwich, în derby-ul ultimelor clasate din Premier League.

nor-wat

Deulofeu a înscris pentru echipa pregătită de Quique Flores la prima fază a meciului de pe Carrow Road (min 2). Spaniolul a deposedat un adversar și a sprintat spre poarta lui Norwich. Atacantul a finalizat cu un șut simplu pe lângă portar și a ajuns la două partide consecutive în care reușește să marcheze.
nor-wat
Watford a mai lovit o dată după pauză (min 52) după o centrare a aceluiași Gerard Deulofeu. Gray, intrat pe parcursul primei reprize, a finalizat elegant cu călcâiul din fața porții.
Meciul s-a reaprins după ce Kebasele a fost eliminat de la oaspeți. Jucătorii lui Norwich s-au aruncat spre poarta lui Ben Foster, dar ocaziile lor au fost în zadar.
Watford a reușit prima victorie din acest sezon și a urcat cel puțin pentru moment pe locul 18 în Premier League. De cealaltă parte, Norwich a ajuns la șapte partide fără victorie și a coborât pe ultimul loc în clasament.
nor-wat
Etapa 12 continuă în acest weekend cu următoarele partide:
  • Chelsea - Crystal Palace (mâine, ora 14:30)
  • Burnley - West Ham (mâine, ora 17:00)
  • Newcastle - Bournemouth (mâine, ora 17:00)
  • Southampton - Everton (mâine, ora 17:00)
  • Tottenham - Sheffield United (mâine, ora 17:00)
  • Leicester - Arsenal (mâine, ora 19:30)
  • Manchester United - Brighton (duminică, ora 16:00)
  • Wolves - Aston Villa (duminică, ora 16:00)
  • Liverpool - Manchester City (duminică, ora 18:30)
Premier League este transmis în exclusivitate în România de Eurosport. Emisiunea Premier League Show, produsă de către Eurosport România, are loc în fiecare sâmbătă și duminică înaintea partidelor din Premier League.