• Sterling
    2'
Înaintea meciului

Arsenal - Manchester City

Barclays Premier League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Arsenal. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Mikel Arteta și Josep Guardiola? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Arsenal și Manchester City. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Arsenal și Manchester City. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Manchester City, pur și simplu de neoprit! Formația lui Pep Guardiola a ajuns la 18 victorii consecutive în toate competițiile. Mai mult, "cetățenii" n-au mai pierdut din luna noiembrie a anului trecut.

În urma rezultatului din această seară, City a ajuns la 9 victorii la rând în fața lui Arsenal.

Video - Premier League. Arsenal - Manchester City 0-1. Rezumatul meciului de pe Emirates

02:42

FLUIER FINAL. Manchester City se impune pe terenul lui Arsenal, scor 1-0, grație golului înscris în debutul meciului de Raheem Sterling.

În urma victoriei de pe Emirates, liderul din Premier League a refăcut avansul de 10 puncte față de locul secund.

De cealaltă parte, Arsenal se află pe locul 10 în Anglia, după 25 de etape, la 9 puncte în spatele zonei cupelor europene.

Pep Guardiola
46'

A început repriza a doua pe Emirates!

PAUZĂ! Arsenal - Manchester City 0-1, după primele 45 de minute.

Arsenal - Manchester City 0-1, Premier League

INFO: Cifrele lui Sterling în ultimele 5 meciuri din Premier League împotriva lui Arsenal: 4 goluri și 2 assist-uri.

2'
Manchester City

GOOOOOOOL Manchester City! Început de vis pentru trupa lui Guardiola! Raheem Sterling a reluat cu capul în plasă, după o centrare ideală expediată de Mahrez.

Video - Arsenal - Manchester City. Sterling a deschis scorul pe Emirates în minutul 2