De
Actualizat 16/12/2020 la 21:51 GMT
Fluier final! Liverpool câștigă și preia șefia clasamentului în Premier League.
min.90
Gooooool Liverpool! Firmino înscrie cu o lovitură de cap în urma unui corner executat de Robertson.
min.85
Liverpool domină finalul de meci, dar jucătorii lui Klopp nu au luciditate în ultimii 20 de metri adverși.
min.73
Ocazie mare pentru Liverpool! Lloris deviază în bară un șut puternic al lui Mane din apropierea porții.
min.67
Firmino șutează din întoarcere, dar pe direcția lui Lloris, care prinde fără probleme.
min.63
Bară Tottenham! Bergwijn scapă singur cu Alisson și trimite plasat pe lângă portarul "cormoranilor", dar mingea lovește bara.
min.57
Salah trimite un șut înșelător de la marginea careului, dar Lloris este atent și respinge în corner.
min.50
Kane interceptează o degajare greșită a lui Alisson și încearcă o boltă de la distanță, dar goalkeeper-ul brazilian respinge în corner.
min.48
Lo Celso vede primul cartonaș galben al întâlnirii, în urma unui atac întârziat asupra lui Robertson.
min.46
Bergwijn are o șansă mare pentru Tottenham, dar mijlocașul olandez trimite imprecis dintr-o poziție foarte bună.
A început repriza secundă!
Pauză pe Anfield! Liverpool a fost mai bună în prima repriză, dar Tottenham a fructificat singura ocazie avută și scorul pauzei este 1-1.
min.41
Mane își creează un culoar de șut, dar trimite modest, în brațele lui Lloris.
min.35
Firmino pivotează excelent în careu și șutează la colțul lung, însă Lloris reușește să respingă.
min.33
Goooool Tottenham! Heung Min Son înscrie în urma unui contraatac perfect purtat de echipa lui Mourinho.
min.29
Curtis Jones poate face 2-0, dar șutează slab dintr-o poziție bună.
min.26
Goooool Liverpool! Salah deschide scorul cu un șut din interiorul careului. Mingea a fost deviată de Alderweireld.
min.21
Salah șutează din interiorul careului dintr-o poziție bună, dar Lloris este din nou la post.
min.20
Liverpool intensifică presiunea în jumătatea adversă, iar Tottenham arată că poate "mușca" pe contraatac.
min.11
O primă ocazie pentru Liverpool. Firmino reia cu capul pe poarta lui Lloris, dar execuția nu are suficientă forță și francezul prinde cu siguranță.