• WalkerZinchenko
    28'
Înaintea meciului

Manchester City - Aston Villa

Barclays Premier League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Manchester City. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Josep Guardiola și Steven Gerrard? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Manchester City și Aston Villa. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Manchester City și Aston Villa. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

Rezumatul meciului Manchester City - Aston Villa 2-0.

Video - Rezumatul meciului Manchester City - Aston Villa 2-0, din Premier League

03:19

FINAL. Manchester City se impune cu 2-0 în fața lui Aston Villa și urcă, cel puțin temporar, pe primul loc în Premier League.

90'
Manchester City

GOOOOOOOL Manchester City! Gundogan a transformat lovitura de la 11 metri, cu un șut puternic, pe centrul porții.

89'

Penalty pentru Manchester City! Sterling a reluat cu capul spre poartă, iar Cash a atins mingea cu mâna. Arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri.

81'
Aston Villa

Dean Smith, managerul lui Aston Villa, a primit cartonașul roșu din partea arbitrului Moss, pentru proteste.

79'

GOOOOOOL Manchester City! Bernardo Silva a deschis scorul pe Etihad, cu un șut splendid în plasa laterală, expediat de la marginea careului. Cei de la Villa contestă însă faptul că Rodri, cel care a recuperat mingea înainte să-i paseze lui Silva, se afla în poziție de offside clar. Golul a fost în cele din urmă validat.

59'

Emoții pentru Guardiola! Kevin de Bruyne pare să aibă probleme medicale și este nevoit să părăsească terenul. Gabriel Jesus a intrat în locul belgianului.

PAUZĂ. Primă repriză fără goluri între Manchester City și Aston Villa.

A început meciul de pe Etihad, restanța din prima etapă!

Echipele de start:

• Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Dias, Cancelo - De Bruyne, Rodri, Gundogan - Silva, Sterling, Foden
  • Aston Villa: Martinez - Cash, Konsa, Mings, Targett - Luiz, Barkley - Traore, Grealish, McGinn - Watkins