Echipele de start: Manchester City: Ederson - Cancelo, Dias, Stones, Zinchenko - Gundogan, Rodri, De Bruyne - Mahrez, Gabriel Jesus, Sterling Manchester United: Henderson - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - James, Fernandes, Rashford - Martial

Premier League / Matchday 27
Stadionul Etihad / 07.03.2021
În direct
Actualizări în direct

Actualizat 07/03/2021 la 20:35 GMT+2

Ole Gunnar Solskjaer a devenit primul manager din istoria lui Manchester United care câștigă primele sale 3 meciuri pe terenul rivalei City.
FLUIER FINAL! Manchester City - Manchester United 0-2. "Diavolii" s-au impus pe Etihad și au oprit seria extraordinară de 28 de meciuri fără înfrângere în toate competițiile pentru liderul din Premier League.
După 28 de etape, United se află pe locul 2 în Premier League, la 11 puncte în spatele liderului Manchester City.
50'
GOOOOOOOOL Manchester United! Luke Shaw dublează avantajul "diavolilor", cu un șut la colțul lung, din interiorul careului. Fundașul "diavolilor" a pornit o cursă fulgerătoare din propria jumătate, a combinat la marginea careului cu Rashford, și a finalizat superb.

Manchester City - Manchester United. Luke Shaw, gol superb după o cursă fulgerătoare

PAUZĂ! Manchester United conduce cu 1-0 pe terenul lui City, după primele 45 de minute.
2'
GOOOOOOOL Manchester United! Bruno Fernandes a transformat penalty-ul, cu un șut puternic în dreapta lui Ederson.

Premier League. Manchester City - Manchester United. Bruno Fernandes a deschis scorul în minutul 2

1'
Penalty pentru Manchester United! Ce început de derby pe Etihad! Martial a fost faultat în careu de Jesus, iar arbitrul central a dictat lovitură de la 11 metri.