• Thiago
    24'
Înaintea meciului

Tottenham Hotspur - Liverpool

Barclays Premier League - Eurosport îți oferă live scorul meciului de baschet dintre Fotbal și Tottenham Hotspur. Partida începe la 19:30 pe 5 octombrie 2021. Acoperirea noastră live îți permite să prinzi toate momentele cheie pe măsură ce se întâmplă.
Cine va ieși triumfător în duelul antrenorilor Antonio Conte și Jürgen Klopp? Află răspunsul când începe transmiunea live pe Eurosport.ro

Votează și spune-ne cine va câștiga între Tottenham Hotspur și Liverpool. Vezi câteva știri dedicate acestora înainte de meci. Bucură-te de câteva articole dedicate celor două echipe de Fotbal.
Vizitează profilurile noastre detaliate pentru Tottenham Hotspur și Liverpool. Obține ultimele informații despre Fotbal: programe, rezultate și clasamente.

30
Highlights

Șterge

FLUIER FINAL. Liverpool s-a impus pe terenul lui Tottenham, scor 3-1, într-un meci controlat în cea mai mare parte de campioana Angliei! Sadio Mane, Alexander-Arnold și Firmino au strălucit în derby-ul de la Londra și au înscris primele 3 goluri ale formației lui Jurgen Klopp din campionat, în 2021.

În urma victoriei din acestă seară, Liverpool a urcat pe locul 4 în Premier League, la 4 puncte în spatele liderului Manchester City, care încă n-a jucat în etapa cu numărul 20.

De cealaltă parte, Spurs se află pe locul 6, la 2 lungimi sub zona cupelor europene, dar și cu un meci în minus.

Le Liverpool de Mo Salah a battu Tottenham sur sa pelouse
65'
Liverpool

GOOOOOOOL Liverpoool! Sadio Mane și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Senegalezul a fost găsit cu o centrare excelentă de Alexander-Arnold și a finalizat cu un șut din drop, trimis sub bara transversală.

Sadio Mane
56'
Liverpool

Mohamed Salah a reușit să înscrie cu un șut la colțul scurt, dar golul a fost anulat de VAR din cauza unui henț comis de Firmino cu câteva secunde înainte.

49'
Tottenham Hotspur

GOOOOOOL Tottenham! Hojbjerg reduce din diferență, cu un șut violent de la 16 metri, expediat lângă bară. De notat că este primul gol marcat de mijlocașul danez pentru formația londoneză.

Mai jos, golurile marcate de Alexander-Arnold și Hojbjerg în debutul reprizei a doua:

Video - Tottenham - Liverpool. Început spectaculos de repriză secundă la Londra, cu două goluri marcate

02:08
47'
Liverpool

GOOOOOOL Liverpool! Sadio Mane a șutat de la marginea careului, Lloris a respins cu greu, în fața porții, iar Alexander-Arnold a reluat din prima, la colțul lung.

46'

A început repriza a doua la Londra! Ambii manageri au efectuat schimbări la pauză. Mourinho i-a introdus pe Lamela și Winks în locul lui Kane și Aurier, în timp ce Klopp l-a scos pe Matip și l-a aruncat în teren pe Nathaniel Phillips.

PAUZĂ. Liverpool conduce cu 1-0 la pauză, după golul marcat de Firmino.

45+4
Liverpool

GOOOOOOOL Liverpool! Roberto Firmino a deschis scorul la Londra, după o pasă trimisă în fața porții de Mane. Brazilianul a reluat în plasă simplu, cu latul. De notat că este primul gol marcat de formația lui Jurgen Klopp în Premier League în anul 2021.

Video - Tottenham - Liverpool. Firmino a înscris primul gol al "cormoranilor" din 2021, în Premier League

01:12
23'
Liverpool

Replica lui Liverpool vine imediat! Mane a fost servit de Salah, cu o pasă peste fundașii lui Spurs, dar șutul senegalezului a fost reținut de Lloris. Oricum, Mane se afla în poziție de offside în momentul pasei.

22'

Son, din nou periculos! Atacantul lui Spurs a șutat din nou din interiorul careului, dar de această dată Alisson a reușit să rețină mingea.

3'

Harry Kane l-a lansat pe contraatac pe Son, cu o pasă din apropierea centrului terenului, iar atacantul sud-coreean a trimis în plasă. Golul nu a fost însă validat, din cauza unui offside milimetric descoperit de VAR.

Video - Tottenham - Liverpool. Son a marcat în minutul 3, dar golul a fost anulat de VAR

01:47
2'
Liverpool

Ocazie uriașă pentru Liverpool! Sadio Mane și Mohamed Salah au reușit o combinație în careul lui Tottenham, dar atacantul senegalez a trimis pe lângă poartă.

1'

A început derby-ul de la Londra, dintre Tottenham și Liverpool!

James Milner intră într-o categorie selectă în această seară. Mijlocașul lui Liverpool devine al 5-lea jucător care ajunge la borna de 550 de apariții în Premier League, după Gareth Barry, Ryan Giggs, Frank Lampard și David James.

Milner și-a făcut debutul în Premier League în urmă cu mai bine de 18 ani, pe când evolua la Leeds, într-un meci câștigat în fața lui West Ham, scor 4-3 (noiembrie 2002).

Echipele de start:

• Tottenham: Lloris - Rodon, Dier, Davies - Aurier, Ndombele, Hojbjerg, Doherty - Bergwijn, Kane, Son
  • Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Henderson, Robertson - Wijnaldum, Alcantara, Milner - Salah, Firmino, Mane