GOOOOL Chelsea! Olivier Giroud deschide scorul pe Molineux Stadium, cu o reluare puternică din careu, după centrarea lui Ben Chilwell! Rui Patricio a încercat să intervină, dar mingea a trecut la limită linia porții. După verificarea VAR, arbitrul Attwell a validat golul.

Live comment icon
FINAL. Wolves s-a impus în fața lui Chelsea, scor 2-1, la finalul unei reprize secunde spectaculoase.
Condusă cu 1-0 din minutul 49, trupa lui Nuno Espirito Santo a reușit să întoarcă soarta meciului grație celor două goluri marcate de portughezii Daniel Podence și Pedro Neto.
După victoria din această seară, Wolves a urcat pe locul 9 în Premier League. De cealaltă parte, Chelsea a ratat șansa să devină temporar lider în Anglia.
90+5
Wolverhampton Wanderers
GOOOOOOOL Wolves! Pedro Neto marchează la ultima fază a meciului, după o cursă impresionantă către poarta lui Mendy! Portughezul l-a învins pe portarul lui Chelsea cu un șut la colțul lung.
picture

Credit imagine: Twitter

66'
GOOOOOOL Wolves! Daniel Podence a reușit faza serii! Portughezul a fentat spectaculos doi adversari și a finalizat cu un șut violent la colțul scurt, fără speranțe pentru Edouard Mendy, portarul lui Chelsea.
picture

55'
Fabio Silva reușește să trimită mingea în poartă, însă golul este anulat pe motiv de offside.